Szczawnica błyszcząca tysiącem światełek

Fot. A. Wojnicz 2011.12.28 12:00 / news / czytano 2356 / opinie 0

Mieszkańcy pienińskiego kurortu oraz licznie odwiedzający go kuracjusze i turyści, od początku grudnia mogą podziwiać świąteczną iluminację miasta, która w tym roku prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Różnego rodzaju podświetlane ozdoby świąteczne i lampki dodają blasku nie tylko centrum Szczawnicy, ale również innym ulicom miasta podkreślając urok i wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Nowym, ciekawym elementem świetlnej oprawy budzącym zachwyt jest okazała fontanna z płynącymi strumieniami światła zlokalizowana na placu przy domu towarowym "Halka", nawiązująca swoim wyglądem do fontanny zamieszczonej w herbie Szczawnicy symbolizującej zdrój. 

Znaczna część świątecznej iluminacji wykonana została z zastosowaniem technologii energooszczędnych diod LED, które zużywają mniej prądu niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska.

„Co roku poszerzamy zakres wykonywanego miejskiego oświetlenia świątecznego, wzbogacamy jego formę, modernizujemy o nowinki techniczne i aranżujemy w nowych zestawieniach. Od kilku lat środki finansowe, które przeznaczamy na zakup nowych elementów dekoracyjnych oraz na modernizację dotychczasowego oświetlenia, pozyskujemy od sponsorów” - powiedział Burmistrz Szczawnicy - Grzegorz Niezgoda.

W celu podniesienia atrakcyjności i walorów estetycznych miasta Burmistrz, co roku ogłasza Konkurs na Najładniejszą Dekorację Świąteczną na terenie Miasta i Gminy Szczawnica. „Konkurs ma na celu rozbudzić pomysłowość mieszkańców i zachęcić do wprowadzania nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, które nadają odświętny wygląd i estetykę całej naszej gminy. Miejska iluminacja świąteczna w połączeniu z oświetleniem prywatnych domów, zakładów pracy i instytucji stwarza niepowtarzalny klimat” – stwierdził z zadowoleniem Burmistrz Szczawnicy.

Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: A. Wojnicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij