Szczawnica: Przebudowa przystani flisackiej i rozbudowa o część do obsługi kajaków

Fot. 2020.03.01 16:25 / news / czytano 732 / opinie 0

Szczawnica ogłosiła przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej wraz z pozwoleniem na budowę dla zadania "Przebudowa przystani flisackiej i rozbudowa o część do obsługi kajaków". Ofert można składać w terminie do 10 marca 2020 roku do godziny 11:00.

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do wykonania dokumentacji projektowej obejmującej:
1.prace ziemne pod infrastrukturę techniczno-wypoczynkową i informacyjną związane ze szlakiem wodnym (kajakowym) po Dunajcu. W miejscu istniejącej przystani flisackiej, obecnie nie użytkowanej do cumowania tratw flisackich, gdzie wzdłuż Dunajca zlokalizowany jest tor kajakarstwa górskiego zakładane jest przygotowanie przystani kajakowej pod miejsca dobijania i odbijania na szlaku wodnym, służących jednocześnie za miejsca startu i mety w zawodach kajakowych, remont naturalnego toru kajakowego wraz z infrastrukturą (bramki slalomowe) oraz budowa rampy dla niepełnosprawnych i przebudowa dojść. Miejsca te będą jednocześnie miejscami odpoczynku dla turystów poruszających się po szlaku wodnym i pobliskiej ścieżce rowerowej. Pełnić też będą funkcję edukacyjną o treściach związanych z pobliskim Pienińskim Parkiem Narodowym oraz jego słowackim odpowiednikiem – Pienap`em.
2.prace wyposażeniowe:
-oznakowanie dojść do przystani na szlaku wodnym od strony ścieżki pieszo-rowerowej– 1 komplet.
-wykonania i zamontowania na przystani szlaku wodnego 1 tablicy turystycznej z przebiegiem szlaków i atrakcjami turystycznymi wym. 1,7mx2,1m.
-wykonania i zamontowania na przystani szlaku wodnego 1 tablicy turystycznej z informacjami na temat historii kajakarstwa górskiego w regionie wym. 1,7mx2,1m.
-wykonania i zamontowania na przystani szlaku wodnego 1 tablicy turystycznej z informacjami na temat historii spływu Dunajcem wym. 1,7mx2,1m.
-wykonania i zamontowania na przystani szlaku wodnego 1 tablicy turystycznej z informacjami na temat dziedzictwa przyrodniczego Pienin wym. 1,7mx2,1m.
-wykonania i zamontowania na przystani szlaku wodnego 12 gablot zawierających ekspozycje przestrzenne na temat dziedzictwa przyrodniczego Pienin.
Planowana nowa infrastruktura turystyczna:
-2 pomosty,
-rampa dla niepełnosprawnych,
-pasaż 12 boksów z przeznaczeniem na zamontowanie 12 gablot zawierających ekspozycje przestrzenne na temat dziedzictwa przyrodniczego Pienin
-oświetlenie przystani (oświetlenie wysokie ciągów komunikacyjnych, oświetlenie kierunkowe na tor kajakowy, oświetlenie tablic i ekspozycji, oświetlenie artystyczne całej przystani)
-2 miejsca odpoczynku ze stołem (2 ławki drewniane ze stołem, parking na 4 rowery, kosz na śmieci)
-4 miejsca odpoczynku z ławkami (miejsce odpoczynku: 2 ławki drewniane, kosz na śmieci, kwietnik)
-wykonania i zamontowania na przystani szlaku wodnego siedzisk drewnianych służących wypoczynkowi oraz, w trakcie zawodów kajakowych, publiczności (siedziska drewniane niedzielone, bez oparć, ułożone kaskadowo dla minimalnej ilości 50 osób).
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij