Alert RCB - silny deszcz z burzami

Fot. 2020.06.21 20:09 / news / czytano 528 / opinie 0

Małopolska zmaga się ulewnymi opadami deszczu. Prawie całe nasze województwo objęte jest ostrzeżeniem hydrologicznym trzeciego (najwyższego) stopnia o wezbraniach z przekroczeniem stanów alarmowych. 

"Dziś wieczorem i w nocy nadal intensywne opady deszczu. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuje się nad podtopienia. Stosuje się do poleceń służb" - czytamy w komunikacie RCB.
 
Na Dunajcu w Sromowcach Niżnych zarejestrowano stany ostrzegawcze (wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych). Według ostatnich danych, w ciągu ostatniej doby PSP interweniowała 300 razy w związku z nawalnymi opadami deszczu, szczególnie w powiatach myślenickim, limanowskim, wielickim i bocheńskim.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij