Szczawnica stawia na zdrowe zęby

Fot. 2015.02.09 22:26 / news / czytano 2435 / opinie 0

Dzieci i młodzież gimnazjalna, która nie ukończyła 16 lat, z terenu Gminy i Miasta Szczawnica zostanie objęta bezpłatną opieką stomatologiczną.

Porozumienie w tej sprawie pomiędzy burmistrzem Szczawnicy Grzegorzem Niezgodą a Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Szczawnicy „Sanacja” strony podpisały 6 lutego.

W ramach porozumienia pacjenci przyjmowani będą natychmiast w przypadku bólu zęba, z postępującą próchnicą oraz osoby kwalifikujące się do usunięcia zęba. NZOZ został ponadto zobowiązany do wykonania bezpłatnych przeglądów stomatologicznych dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, oraz młodzieży gimnazjalnej.

- Kwota, która została zabezpieczona w tym roku jest dużo większa niż w poprzednich latach. Planujemy wydać na opiekę stomatologiczną 20 tys. złotych, ale ważniejszym jest że w naszych szkołach wszystkie dzieci zostaną przez panią dentystkę zdiagnozowani a rodzice będą mieć świadomość potrzeb w tym zakresie - podkreśla Grzegorz Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij