Plaża w Krościenku n/D w połowie wakacji

Fot. 2014.07.18 15:57 / news / czytano 3146 / opinie 3

O postęp prac związanych z przygotowaniem i zagospodarowaniem terenu na bulwarach w Krościenku z przeznaczeniem na ogólnodostępną plażę oraz miejsce rekreacyjne pytał podczas czwartkowej sesji radny Wiesław Borkowski.

- Dlaczego tak późno podejmuje się działania w Krościenku w tym temacie? - pytał Borkowski po odczytaniu przez Janusza Piwoniego sprawozdania z działalności wójta gminy w zakresie inwestycji. 

Zastępca wójta tułaczy, że zdaje sobie sprawę z tego, iż sezon wakacyjny jest już niemal w połowie, ale prace wstrzymane były ze względu na brak umowy pomiędzy gminą a Marszałkiem Województwa Małopolskiego, który zwlekał do teraz z podpisaniem tej umowy.

- Mam informacje od wykonawcy, że od poniedziałku ruszą prace związane z przygotowaniem plaży - uspokaja Piwoni.

Zakończenie prac przewidywane jest końcem lipca br. Koszt inwestycji to około 54 tysiące złotych, zadanie współfinansowane jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 27 tysięcy złotych, pozostałe 25 tysięcy złotych wkładu gminy to pieniądze sołeckie Sołectwa - Krościenko Centrum, które całość swoich środków we wrześniu 2013 roku przekazało na zagospodarowanie brzegu Dunajca. Wniosek na wykonanie plaży złożony został przez gminę za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

xyz2014.07.21 15:07
W Krościenku wszystko jest robione odwrotnie. Wyciąg narciarski na stoku południowym, a plaża (zresztą bezsensowny pomysł) po złej stronie Dunajca. Słońce dłużej operuje po drugiej stronie rzeki. Ciekawe czy gmina znajdzie firmę ubezpieczeniową, która tę inwestycje ubezpieczy na wypadek powodzi, które tak często ostatnio się zdarzają. Mam nadzieję, że tak, bo chyba żaden z mieszkańców gminy nie chciałby, aby pieniądze z budżetu gminy były wydawane na naprawianie szkód idiotycznych inwestycji. W porównaniu z sąsiednimi gminami to wstyd i żenada, jak w niewielkim stopniu władze Krościenka wykorzystują dotacje z unii na inwestycje.
swój2014.07.21 12:07
Oby rok wyborczy trwał 4 lata to coś by się w Krościenku robiło. Tu plaża potrzebna czy nie ,ale się robi, w Krośnicy i na Kątach drogi asfaltowe. Także włodarze wzięli się niesamowicie do roboty aby tylko utrzymać się przy korycie.
Zenek2014.07.18 18:07
Interesuje mnie czy "plaza" za tak wielkie pieniadze jest komus potrzebna.Jak bedzie wygladala ta plaza?przeciez w kroscienku nie ma jeziora.jest za to wartki nurt ktory jak to niedawno widzielismy zabiera wszystko po drodze.Jesli ktos wymyslil jakas piaszczysta plaze to ma "wyobraznie" . Uwazam ten pomysl za nietrafiony gdyz miejsc do ewentualnego lezakowania nad czystym"dunajcem" mamy duzo,bez konieczjosci wydawania takiej kasy!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij