Uwaga na silny wiatr

Fot. 2019.09.29 21:32 / news / czytano 581 / opinie 0

Dzisiaj w nocy i w poniedziałek przez nasz kraj przejdzie wichura. Jak ostrzegają Polscy Łowcy Burz, porywy wiatru sięgające ponad 100 km/h mogą zrywać dachy i łamać drzewa.  

Pogoda w poniedziałek będzie kształtowana przez niż ''Mortimer'' z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek będzie przemieszczał się znad Danii nad Łotwę. Jak informują Polscy Łowcy Burz, w niedzielę od późnych godzin wieczornych i godzin nocnych, wiać będzie w górach (Sudety, Beskidy, Tatry), a prędkość wiatru będzie tam dochodzić do 100-140 km/h.  
 
Wiat ma być odczuwalny od około godziny 22:00 w niedzielę. Jak informuje IMGW to drugi stopień zagrożenia. "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij