Wystawa góralskich portek

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.08.16 19:35 / news / czytano 2169 / opinie 0

Podczas festynu sołeckiego w Krościenku miała miejsce plenerowa wystawa efektów projektu pod nazwą „Tajemnica góralskich portek” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku.

Wystawie towarzyszył „Mistrz tradycji” twórca ludowy - Jan Kubik wraz ze swoimi uczniami, który od stycznia 2016 roku przekazuje im swoją wiedzę. Karolina, Angelika oraz Artur - uczniowie mistrza prezentowali swoje umiejętności, którym uważnie przyglądali się zwiedzający wystawę. Turyści i mieszkańcy mieli okazję osobiście zasięgnąć informacji o tradycji i kulturze pienińskiej, o której gwarą i z pasją opowiadał Jan Kubik.
 
Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016-Dziedzictwo kulturowe – priorytet 3 – Kultura ludowa i tradycyjna. Koordynatorem projektu była Krystyna Kubik.

Autor: Krystyna Kubik
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij