Zabiegi i operacje okulistyczne (artykuł sponsorowany)

Fot. Medical Clinic Podhale 2015.07.28 09:46 / news / czytano 3071 / opinie 0

W Medical Clinic Podhale w Waksmundzie oferujemy specjalistyczne zabiegi i operacje okulistyczne wykonywane w chirurgii jednego dnia w komfortowych warunkach.


 
Konsultacje, leczenie oraz czynności operacyjne przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny. Dysponujemy nową salą operacyjną oraz wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym i zabiegowym pozwalającym osiągać najlepsze efekty.
 
USŁUGI:
 • OPERACJA  ZAĆMY,
 • ZAĆMY POWIKŁANEJ,
 • OPERACJE JASKRY
 • OPERACJA SKRZYDLIKA,
 • KRIOPEKSJA TWARDÓWKI,
 • OPERACJA GUZKA SPOJÓWKI,
 • USUNIĘCIE GRADÓWKI,
 • OPERACJA PODWINIĘCIA POWIEK,

Drobne zabiegi ambulatoryjne:
 • płukanie dróg łzowych;
 • sondowanie dróg łzowych (wraz z ich udrożnieniem);
 • usuwanie: zmian spojówkowych, zmian powiekowych, gradówki, brodawki, rogu skórnego, cysty, skrzydlików, kępek żółtych;
 • usuwanie szwów;
 • iniekcje okołogałkowe.

Każdy z zabiegów jest w pełni bezpieczny.
 
LEKARZE OPERUJĄCY:
DR N. MED. ŁUKASZ CWALINA - Chirurg okulista, specjalista w zakresie chirurgii refrakcyjnej i zaćmy, chorób rogówki oraz jaskry. Przeprowadza operacje usunięcia zaćmy, zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego odcinka oka.
Dr n. med. Łukasz Cwalina jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobył w Klinice Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest uczestnikiem wielu sympozjów i konferencji krajowych oraz zagranicznych, członek Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (ESCRS - European Society of Cataract and Refractive Surgery) oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO). Na co dzień pracuje w Katowicach.

DR N. MED. KATARZYNA SAJAK-HYDZIK - specjalista chorób oczu, W Medical Clinic Podhale przeprowadza operacje usunięcia zaćmy, jaskry, wycięcia gradówki, wycięcia guzków powiek i spojówki, a także  świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń okulistycznych. Przeprowadza badania ostrości wzroku, badania przedniego odcinka i dna oka oraz wykonuje USG okulistyczne. Na co dzień pracuje w Krakowie.
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (aktualnie Collegium Medicum UJ). Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując od 1991r. w Klinice Okulistyki CM UJ w Krakowie. Po uzyskaniu II stopnia specjalizacji  postanowiła rozwinąć swoje zainteresowania dotyczące diagnostyki i leczenia jaskry. Od 1998r. wykonuje klasyczne zabiegi przeciwjaskrowe, a od 2008r. operacje przeciwjaskrowe. Istotną rolę w pracy odgrywa zapewnienie chorym indywidualnego  trybu leczenia jaskry,  adekwatnego do stadium choroby.

LEK. MED. BOŻENA ŚWIĄTEK - Specjalista chorób oczu. W Medical Clinic Podhale przeprowadza operacje zaćmy, zaćmy powikłanej, skrzydlika, kriopeksję twardówki, operacja guzka spojówki, usunięcie gradówki, usunięcie ciała obcego, operacje podwinięcia powiek. Na co dzień pracuje w Rabce-Zdroju.
 
W Poradni Okulistycznej w Medical Clinic Podhale w Waksmundzie przyjmują także:
LEK. MED. MONIKA CECHA - specjalista chorób oczu, pracuje w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. W Medical Clinic Podhale przeprowadza konsultacje, diagnostykę i leczenie schorzeń narządu wzroku.

DR N. MED. AGNIESZKA JACHYMCZYK - specjalista chorób oczu na co dzień pracuje w Krakowie i Nowym Targu. W Medical Clinic Podhale przeprowadza konsultacje okulistyczne. Świadczy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń okulistycznych.

W Medical Clinic Podhale można przeprowadzić takie badania okulistyczne jak:
 • POLE WIDZENIA
 • USG OKA
 • OCT – TOMOGRAFIA DNA OKA

 

PRZEBIEG OPERACJI ZAĆMY:
Podczas operacji zaćmy w oku wykonujemy mikrocięcie 1,8-3 mm, przez które wprowadzamy narzędzia. Wprowadzone narzędzia kruszą chorą soczewkę poruszając się w różnych kierunkach wykorzystując przy tym minimalną energię ultradźwiękową. Po usunięciu reszty zmętniałej soczewki, chirurg okulista wprowadza za pomocą specjalnego aplikatora zwiniętą sztuczną soczewkę, która natychmiast po jej wprowadzeniu rozwija się centralnie w źrenicy.
Cały zabieg trwa ok. 10-20 min. i jest bezbolesny, najczęściej jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jednak o jego formie ostatecznie decyduje lekarz. Rekonwalescencja po zabiegu jest niezwykle szybka, Pacjent zazwyczaj odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania zaledwie kilka dni od przeprowadzonej operacji.
Podstawą do wykonania operacji w naszym ośrodku jest wizyta kwalifikacyjna. W trakcie konsultacji ze specjalistą przeprowadzany jest dokładny wywiad oraz badania przedmiotowe i diagnostyczne.
 
Badanie wykonywane podczas kwalifikacji do operacji zaćmy;
 • refraktometria i keratometria oka,
 • ocena ostrości wzroku,
 • usg gałki ocznej,
 • tonometria czyli zmierzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego,
 • kalkulacja mocy soczewki.
 
Operacja poprzedzona jest także konsultacją z anestezjologiem, podczas, której ocenie zostaje poddany stan zdrowia, rodzaj schorzenia i wiek Pacjenta. Na podstawie tych informacji specjalista uzyskuje możliwość dopasowania znieczulenia (miejscowe, ogólne). Przeciwwskazania do operacji to bardzo ciężki stan zdrowia Pacjenta.
 
PRZEBIEG OPERACJI JASKRY
Jaskra - to przewlekła choroba charakteryzująca się postępującym uszkodzeniem nerwu wzrokowego, co prowadzi do uszkodzenia wzroku, aż do całkowitego zaniewidzenia.
Najczęstszą postacią jaskry jest jaskra pierwotna kąta otwartego, która występuje u ok. 75% pacjentów z jaskrą pierwotną. Jest ona również najbardziej niebezpieczna. Rozwija się powoli i często we wczesnym okresie nie daje żadnych objawów. Pierwsze zmiany w polu widzenia zauważane są przez pacjentów dopiero, gdy w określonym rejonie siatkówki dochodzi do uszkodzenia około 50% włókien nerwowych. Powstające zmiany są nieodwracalne i mają charakter postępujący.
Zabieg odbywa się ambulatoryjnie i trwa bardzo krótko. Po zabiegu Pacjent musi pozostać pod obserwacją okulisty do 30 minut. Niezbędna kontrola okulistyczna po zabiegu odbywa się po 7 dniach. 
Jaskra jest chorobą przewlekłą i na całe życie. Na obecnym etapie wiedzy medycznej nie jesteśmy w stanie całkowicie wyleczyć jaskry ani zapobiec jej powstaniu. Duże znaczenie ma wczesna profilaktyka i wykrywanie jaskry w badaniach przesiewowych. Tak więc, po 35 roku życia, raz w roku powinniśmy zgłaszać się na kontrolne badania okulistyczne uwzględniające badanie dna oka, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i ewentualnie pomiar pola widzenia.
 
MEDICAL CLINIC PODHALE
ul. Nowotarska 294, 34-431 Waksmund
rejestracja telefoniczna pod nr (18) 26-44-000
Źródło: Medical Clinic Podhale
Zdjęcia: Medical Clinic Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij