Zawodzie w Szczawnicy z nowym mostem

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.12.15 19:02 / news / czytano 2126 / opinie 0

Zakończone zostały prace związane z przebudową mostu na potoku Grajcarek łączącego ulicę Zawodzie z centrum miasta. Zadanie finansowane z budżetu państwa na które już w lutym tego roku zostały przyznane środki z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Most na Zawodziu został zniszczony przez powódź w 2014 roku, a sporządzona wówczas ekspertyza wykluczyła możliwość przebudowy lub remontu mostu i zawierała jedynie wytyczne, po spełnieniu których będzie możliwe tymczasowe awaryjne korzystanie z przeprawy do czasu wykonania nowego obiektu mostowego. Wówczas wykonano tymczasową przeprawę mostowej o tonażu do 3,5 t. W istniejącej lokalizacji został wykonany nowy most żelbetowy w konstrukcji sprężonej. Nowy obiekt nie posiada podpory pośredniej w korycie rzeki Grajcarek co dotychczas stanowiło poważne zagrożenie powodziowe dla dotychczasowego obiektu. Część jezdna mostu jest szerokości 5,5 m, a dodatkowo po obydwu stronach jezdni wykonane zostały bezpieczniki dla ruchu pieszego. Nowy obiekt pozwoli na dwukierunkowe wykorzystywanie dla ruchu samochodów i usprawni dotychczasowy ruch samochodowy ulicy Zawodzie która również będzie przebudowana na odcinku bezpośredniej korony zjazdu.

Inwestycja została wykonana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Nowego Targu.

- Inwestycja została zrealizowana w okresie ostatnich trzech miesięcy po sezonie turystycznym. Nowy most jest udostępniony dla ruchu samochodowego i nie obowiązuje już objazd przez ścieżkę pieszo-rowerową. W tym roku zrealizowaliśmy dwa ważne obiekty mostowe – jeden na drodze powiatowej w Malinowie, oraz most na ulicę Zawodzie. Jeszcze jest wykonywany most w Jaworkach  – mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij