Hellition gwiazdą Ostrego Grania

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.11.24 22:33 / news / czytano 4036 / opinie 4

Dzisiaj Gminne Centrum Kultury w Krościenku n/D zaprosiło dorosłych oraz młodzież szkół gimnazjalnych i średnich do wspólnej zabawy w sali dawnego kina "Sokolica".

Dla słuchaczy, którzy wypełnili salę widowiskową GCK zagrały m.in. Chaos Theory oraz Cmentar - dwa młodzieżowe zespoły z Krościenka n/D, grające muzykę Death Metal, nawiązującą do gatunku muzyki heavymetalowej. Wystąpił także coverowy, rock and rollowy zespół muzyczny Blackout ze Sromowiec Niżnych oraz gwiazda wieczoru Hellition, grupa muzyczna z Nowego Targu wykonująca Black & Death Metal. 

W muzyce death metalowej barwa dźwięku uzyskiwana jest za pomocą mocno przesterowanego wzmacniacza gitarowego. Jednak jeśli ktoś dorosły był na koncercie, przypomniał sobie przysłowie "nie taki diabeł straszny, jak go malują". W rzeczywistości młodzi muzycy używający pozornie ponurych form ekspresji, pozostają cały czas pogodnymi ludźmi. 

Gatunek Death Metal charakteryzuje się formą ekspresji wokalnej zwaną growlingiem oraz wyeksponowaniem technik gry, brzmień gitar i perkusji wymagających nieraz, wbrew obiegowym opiniom, wysokich umiejętności. 

Ktokolwiek był na niedzielnym "Ostrym Graniu" nie będzie ulegać obiegowym opiniom na temat młodzieżowej muzyki metalowej. Z kimkolwiek się rozmawiało obecnym na koncercie zafascynowany był wspaniałym klimatem i ciekawym brzmieniem. 
 
Koncert poprowadził Józef Szałwia Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n/D.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Astrid2013.11.26 10:11
Wszystkie zespoły dały czadu! Czekam na następne "Ostre granie" :)
@props2013.11.26 02:11
"imprezą", mówisz? dzięki za foty!
props2013.11.25 21:11
Wielki pozytyw dla organizatorów! Właśnie dzięki takim imprezą młode kapele mają szanse "przełamać lody"!
Ziomek2013.11.24 23:11
A gdzie CMENTAR??
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij