Igłą i z sercem - wystawa prac Anny Oleś

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.03.23 17:25 / news / czytano 3157 / opinie 0

Dziasiaj w Restauracji "Klasyczna" odbył się wernisaż wystawy Anny Oleś w ramach cyklicznych wystaw organizowanych przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich.

Wernisaż otworzył Prezes SAP Andrzej Beliczyński - Moi drodzy, wiadomo bohaterem jest Ania. Tu jest prawdziwa wiosna. Proszę spojrzeć, po raz pierwszy widzę taką feerię barw. To są słynne hafty Pani Ani - rozpoczął. W swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na haft motyla - Niepylaka Apollo, który według niego był formą przymilania się artystki mężowi. Pan Tadeusz Oleś hodował kiedyś ten gatunek motyla dla Pienińskiego Parku Narodowego.

Autorka prac przywitała zebranych - Bardzo dziękuję, że Państwo żeście przyszli zobaczyć co ja tam nawydziwiałam. Wszystko jest na ścianach, witam bardzo serdecznie - powiedziała skromnie.

Anna Oleś - emerytka, mieszka w Krościenku nad Dunajcem. Haftem regionalnym użytkowym i artystycznym zajmuje się od ponad 25 lat. Tworzy obrazy, haft płaski pełny, gobelinowy i krzyżykowy. Jej dorobek to ponad 45 obrazów wykonanych różnymi technikami, z których część pokazała dzisiaj w Restauracji "Klasyczna". Ciekawostką jest jej hobby - kolekcjonuje anioły, sowy i filiżanki.

Zapraszamy do odwiedzania wystawy.

Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij