Malowanie na szkle z Anną Czajką - z cyklu Warsztaty Czwartkowe

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.16 23:40 / news / czytano 2607 / opinie 0

W kolejnych, drugich, czwartkowych warsztatach plastycznych odbywających się w okresie wakacji w krościeńskiej galerii Gminnego Centrum Kultury dzieci i młodzież spróbowała sił w zajęciach malowania na szkle.

Zajęcia prowadziła Anna Czajka, malarka z zamiłowania, mieszkanka Ochotnicy Dolnej, członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Malowanie na szkle to nie jedyne zainteresowanie i hobby artystki. Pani Anna maluje też na płótnie i zdobi naczynia. Podejmuje tematy związane z regionem, religijne i pejzaże. Jest samoukiem. Lubi eksperymentować i poszukiwać wciąż nowych motywów i tematów, a efektem jej pracy są dzieła o czystej, migotliwej barwie i subtelnym rysunku.

Podczas warsztatów uczestniczącym w zajęciach dzieciom artystka nie narzucała tematyki prac. Dominowały motywy kwiatowe, pojawiły się zwierzęta i akcenty regionalne, góralskie, pienińskie. Dzieci krok po kroku poznały technikę malunku na szkle, a wykonane prace dzieci mogły zabrać do domu. 

Warsztaty Czwartkowe to cykl cotygodniowych spotkań z twórcami Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, które jest współorganizatorem zajęć wraz z Gminnym Centrum Kultury w Krościenku n.D.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij