List otwarty kandydata na wójta Grzegorza Kwiatka do mieszkańców i sylwetki kandydatów na radnych (artykuł sponsorowany)

Fot. 2018.10.19 16:00 / news / czytano 3498 / opinie 0

List otwarty kandydata KWW Młodzi dla Całej Gminy Krościenko nad Dunajcem - Grzegorza Kwiatka do mieszkańców Krościenka-Zawodzie, Krościenka-Centrum, Kątów-Niwek, Dziadowych Kątów, Tylki-Białego Potoku, Grywałdu, Hałuszowej i Krośnicy oraz sylwetki kandydatów na radnych.

Drodzy Państwo, nazywam się Grzegorz Kwiatek i mam 33 lata. Jak wielu z Państwa wie postanowiłem wystartować w wyborach na urząd Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem jako kandydat wspierany przez Komitet Wyborczy Wyborców Młodzi dla Całej Gminy Krościenko n.D. Dziś ostatni raz – tuż przed I turą wyborów, które już w najbliższą niedzielę pragnę  zwrócić  się do swoich zwolenników, a także do tych z Państwa którzy jeszcze nie zdecydowali, do Mieszkańców wspierających innych kandydatów oraz w szczególności również do tych z Państwa, którzy na wybory się nie wybierają. 

Od czterech lat, dzięki mandatowi społecznego zaufania jakim obdarzyli mnie mieszkańcy  Krościenka – Zawodzie, sprawuję  zaszczytny mandat Radnego i jestem na bieżąco z działalnością i funkcjonowaniem Urzędu Gminy, inwestycjami obecnie realizowanymi i planowanymi do realizacji w najbliższym czasie oraz przede wszystkim z problemami, z jakimi borykają się Mieszkańcy Gminy. Jako Radny obecnej kadencji poświęciłem ogrom swojego prywatnego czasu na wspieranie inwestycji, pomysłów i inicjatyw mających służyć naszej Gminie. Gdy nadszedł czas wyboru dalszej drogi - postanowiłem wystartować w wyborach, nie dlatego że zupełnie nie odpowiada mi kierunek zmian za jakim My – większość wyborców opowiedzieliśmy się w ostatnich wyborach sprzed czterech lat, ale tempo tych zmian, które przy udziale wielu czynników nie jest satysfakcjonujące. Uważam, że stać Nas na więcej! 

Zakładając Komitet Wyborczy Wyborców Młodzi dla Całej Gminy Krościenko nad Dunajcem, jako pierwsi wprowadziliśmy debatę wyborczą i aktywizację mieszkańców na niespotykaną dotąd skalę. Jako pierwsi w historii naszych lokalnych wyborów, korzystając z nowoczesnego narzędzia jakim są portale społecznościowe, przedstawiliśmy Państwu jedenastu kandydatów na radnych, startujących z naszego komitetu jako przekrój ludzi o zróżnicowanym wieku, doświadczeniu życiowym, wykształceniu, przebytej drodze zawodowej ale nade wszystko młodych duchem. Razem z kandydatami na Radnych pragniemy zmian w Naszej Gminie, chcemy jej rozwoju i wzrostu atrakcyjności turystycznej. Chcemy również wspierać oddolne inicjatywy mieszkańców i aktywnie uczestniczyć w życiu naszej społeczności. Jesteśmy gotowi wziąć na barki odpowiedzialność za dobro Naszej wspólnoty. Uważamy, że ludzie chcący reprezentować ogół Mieszkańców Naszej Gminy muszą też sobą coś reprezentować. To jedyny gwarant, że będą skuteczni w walce o lepsze jutro dla wszystkich Mieszkańców i dla Całej Gminy Krościenko n.D.

Jednym z moich największych atutów jest mój młody wiek. Urodziłem się w 1985 roku, mam więc 33 lata. Czy zdają sobie Państwo sprawę w jakim wieku byli włodarze sąsiednich gmin, gdy wybierano ich na urząd wójta? Przypomnę trzy postacie – Burmistrz najbliższego nam miasta miał 32 lata, kiedy w 2006 został wybrany, a w jakim miejscu dziś jest i jak bardzo na plus zmieniła się Szczawnica, w przededniu jego wyboru na 4. z kolei kadencję nie trzeba nikomu przypominać; Wójt Gminy Czorsztyn, ubiegający się o trzecią z kolei kadencję, kiedy w 2010 roku obejmował władzę miał 40 lat; Wójt Gminy Łapsze Niżne, ubiegający się dziś o reelekcję, w 2014 roku miał lat 30. Czy młodość wpierana doświadczeniem, wykształceniem i kompetencjami jest więc zarzutem, czy atutem? Czy zdaniem Państwa świadomość, że do emerytury pozostaje mi ponad 30 lat, działa na mnie stymulująco czy może to powód do spoczęcia na laurach ? Otóż właśnie – myśląc o tym wszystkim co chciałbym zrobić dla Gminy rozpiera mnie aktywność, zapał i świeżość, charakterystyczne dla młodości. Jednocześnie wiem, że przy dobrej współpracy - dialogu z Radą Gminy, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi, sołtysami, spółkami wodnymi i leśnymi, przedstawicielami przedsiębiorców, społecznikami, lokalnymi artystami, specjalistami od pozyskiwania środków unijnych oraz rządowych, radnymi powiatowymi, posłami i senatorami z naszego otoczenia, wielbicielami i ambasadorami Krościenka, Grywałdu, Krośnicy czy Hałuszowej w świecie i każdego spośród mieszkańców, uda się Nam osiągnąć porównywalne do Gmin ościennych efekty. Parafrazując słowa dawnego amerykańskiego prezydenta (JFK) – Nie pytaj co Twoja Gmina może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Gminy Krościenko na Dunajcem!
 
Przez całą kampanię wraz z kandydatami na Radnych z poszczególnych okręgów, gościłem w setkach Państwa domów wsłuchując się w Państwa potrzeby, zbierając opinie i sugestie zmian, spotykając się dużą sympatią i zrozumieniem programu zmian jaki przygotowałem dla Gminy Krościenko i poszczególnych miejscowości wspólnie z naszym komitetem. Nie wszystkich udało mi się odwiedzić, ale z pewnością postaram się to nadrobić w przypadku drugiej tury wyborów. Natomiast dziś ostatni raz – tuż przed ciszą wyborczą, pragnę  zwrócić się do swoich zwolenników i do tych z Państwa którzy jeszcze nie zdecydowali oraz do Mieszkańców wspierających innych kandydatów, ale w szczególności  również do tych z Państwa, którzy na wybory się nie wybierają. 

Proszę o aktywny udział w wyborach i oddanie swojego głosu na kandydaturę mojej osoby na wójta oraz na kandydatów na Radnych z KWW Młodzi dla Całej Gminy Krościenko n.D., gdyż jako jedyni gwarantujemy nową jakość w zarządzania, rozwój Gminy i lepszą przyszłość dla jej Mieszkańców. A myśląc o przyszłości, nie zapominamy o tradycji. Wszystkim Państwu życzę miłego weekendu i oby poniedziałek był pierwszym etapem zmian na lepsze w Naszej Małej Ojczyźnie! Nie bójmy się zmiany na lepsze! 
                                                                                                              Z poważaniem 
                                                                                                           Grzegorz Kwiatek
                                                                                      oraz KWW Młodzi dla Całej Gminy Krościenko n.D
 
Komitet Wyborczy Wyborców Młodzi Dla Całej Gminy Krościenko nad Dunajcem prezentuje kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach. Nasi kandydaci to osoby spełnione zawodowo, chcące poświęcić swój czas i zdobyte w wielu dziedzinach doświadczenia, na rzecz rozwoju Gminy. Nie chcemy składać pustych obietnic, możemy jednak zapewnić, że będziemy ciężko pracować i dążyć do jak najlepszego wykorzystania potencjału naszej Gminy.

Okręg nr 1. (Sołectwo Krościenko-Zawodzie: ul. Kozłeczyzna, ul. Leśna, ul. Stodółki, ul. Juraszowa, ul. Stanisławy Pawłowskiej, ul. Franciszka Koterby-Kuriera AK, ul. Źródlana, ul. Karola Wojtyły-Papieża).
Natalia Kubik - rocznik 1985. Mieszkanka Zawodzia. Magister kierunku Zarządzanie i Marketing o specjalności Zarządzanie w turystyce na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka studiów podyplomowych na AGH w Krakowie z zakresu nowych mediów (social media). Przez 6 lat pracowała na różnych stanowiskach w Biurze Zarządu spółki Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Zdobyła tam doświadczenie związane z organizacją wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych oraz akcji promocyjnych, a także szeroko pojętą administracją. Ukończyła szereg szkoleń z zarządzania projektami, prowadzenia działań promocyjnych oraz e-marketingu. Ceni tradycję, dorobek oraz korzenie rodzinne dlatego postanowiła nie wyjeżdżać z Krościenka i obecnie rozwija działalność rodzinną, prowadzoną przez rodziców od ponad 25 lat. W działaniach promocyjnych stara się podkreślać lokalizację siedziby firmy i promować Gminę Krościenko n.D. Chętnie angażuje się także społecznie i pomaga w organizacji imprez sportowych tj. np. Rowerowy Rajd Doliną Dunajca. Zakochana w Krościenku i Pieninach. Uważa, że uznanie Krościenka za serce Pienin nie jest przesadzone. Jest zdania, że Gmina Krościenko nie powinna być tylko bazą wypadową w góry, a pełnić rolę centrum wydarzeń kulturalno-sportowych w regionie. Chciałaby także, aby gmina stała się przyjaznym oraz atrakcyjnym miejscem pod względem infrastruktury zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Jest zdania, że Krościenku potrzebna jest duża inwestycja turystyczna, która mogłaby przyciągnąć wiele mniejszych i przynieść korzyści dla wszystkich mieszkańców: właścicieli kwater, pensjonatów, sklepikarzy, artystów, usługodawców itd. W swoich działaniach chciałaby się skupić na szukaniu możliwości rozwoju gminy, a nie przeszkód.
 
Okręg nr 2. (Sołectwo Krościenko-Zawodzie: ul. Zdrojowa, ul. Jarek, ul. Polna, ul. Słoneczna).
Gerwazy Skubisz - rocznik 1960, żonaty, ma trójkę dzieci. Mieszka w Krościenku od 23 lat. Ukończył studia magisterskie na kierunku ekonomia. Jeden z założycieli stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Gorce - Pieniny". Przez wiele lat pełnił funkcję skarbnika stowarzyszenia, a obecnie jest przewodniczącym rady oceniającej wnioski. Od wielu lat z sukcesami prowadzi własną działalność gospodarczą w branży turystycznej. Jego głównym celem jako radnego jest szeroko pojęty rozwój oferty turystycznej i rekreacyjnej miejscowości.
 
Okręg nr 5. (Sołectwo Krościenko-Centrum: ul. Jagiellońska od nr 26 do końca, deptak dr Franciszka Gumowskiego, ul. Trzech Koron, ul. Władysława Grotowskiego, ul Jaśka Knutelskiego, ul. Pryczków, ul. Sienkiewicza, ul. Potoczki).
Maciej Plewa – rocznik 1986, żonaty, mieszkaniec Zawodzia. Wykształcenie wyższe - magister inżynier budownictwa, ukończył Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, a od kilku lat z powodzeniem prowadzi i rozwija przy ulicy Jagiellońskiej w Krościenku własne biuro projektowe. Z Krościenkiem związany od najmłodszych lat. Chce, żeby gmina Krościenko nad Dunajcem była atrakcyjna dla mieszkańców i inwestorów oraz pełniej wykorzystywała kapitał płynący z unikatowego położenia i potencjału swoich obywateli. Jednym z jego głównych postulatów jest doprowadzenie do objęcia całego obszaru gminy Krościenko miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, co zdecydowanie ułatwi i skróci procedurę otrzymywania pozwoleń na budowę.
 
Okręg nr 6. (Sołectwo Krościenko-Centrum: ul. Jana III Sobieskiego, ul. Zakrętki, ul. Kościuszki, ul. Ks. Blachnickiego, ul. Lubań).
Stanisław Jawor - rocznik 1963- żonaty, ma dwójke dorosłych dzieci. Posiada wykształcenie średnie -Technik Mechanik o specjalności budowa maszyn, absolwent Technikum Mechanicznego w Nowym Sączu. Z Krościenkiem i swoim okręgiem wyborczym związany jest od urodzenia do chwili obecnej. Od 25 lat obecny w strukturach zarządzania w Polskim Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich, a przez ostatnie osiem lat członek Zarządu Tego Stowarzyszenia. Jego celem jako radnego są działania na rzecz stworzenia zdrowych relacji pomiędzy władzami Gminy Krościenko a Spółkami Wodnymi działającymi na terenie naszej Gminy oraz monitoring eksploatacji zasobów wodnych na tym terenie. Chce również zadbać o estetykę Gminy, a w szczególności okręgu, z którego kandyduje, ponieważ uważa, że jest on wizytówką dla gości, którzy przyjeżdżają do Krościenka od strony Nowego Sącza. Chciałby również skupić się na modernizacji istniejącej i budowie nowej infrastruktury podwyższającej komfort życia mieszkańców oraz turystów przebywających na wypoczynku w Gminie Krościenko.
 
Okręg nr 7. (Sołectwo Tylka – Biały Potok).
Jarosław Groń - rocznik 1981, mąż, ojciec dwójki dzieci. Posiada średnie wykształcenie. Pracuje, jako przedstawiciel handlowy. Jest człowiekiem, który ceni sobie wartości rodzinne i chętnie pomaga innym. Od wielu lat pełni służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylce. Chciałby propagować inicjatywy społeczne i zachęcać młodych ludzi do aktywnego udziału w tych przedsięwzięciach. Jako radny chciał by wspierać działalność Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej Gminie.
 
Okręg nr 8.(Sołectwo Dziadowe Kąty).
Tomasz Kozielec - rocznik 1982, żonaty, ma jedną córkę.  Ukończył szkołę zawodową w Nowym Targu, z zawodu kaletnik. Od lat prowadzi własną działalność produkcyjno- handlową. Pracuje również za granicą. Jako radny chciałby przede wszystkim zadbać o sprawy najbliższe mieszkańcom, czyli infrastrukturę - tablice informacyjne, mapy czy ławki dla turystów. Chciałby również zwrócić uwagę na sugestie kierowane przez samych Krościeńczan, jak choćby ta o poprawie nawierzchni na ulicy Jana Pawła II w Grywałdzie.

Okręg nr 9. (Sołectwo Kąty-Niwki).
Ryszard Jankowski - rocznik 1973, żonaty, ma jedną córkę. Mieszkaniec Grywałdu, związany z tą miejscowością od urodzenia. Pełni funkcję pełnomocnika komitetu Młodzi dla Całej Gminy Krościenko nad Dunajcem.W swojej karierze zawodowej może wyróżnić przede wszystkim stanowisko wiceprezesa w firmie produkcyjno - handlowej oraz menadżera w Monini Polska. Obecnie prowadzi rodzinną działalność w branży turystycznej. Na rozwój swojej firmy kilkakrotnie z powodzeniem pozyskał środki z Unii Europejskiej. Jako radny Gminy Krościenko chciałby skupić się szczególnie na rozwoju turystycznym Grywałdu, który posiada jak na razie niewykorzystany potencjał. Ma zamiar starać się o poprawę lokalnej infrastruktury, dzięki której poprawi się komfort życia nie tylko mieszkańców, ale także turystów odwiedzających te tereny. Chciałby również wykorzystać swoje doświadczenie z pozyskiwaniem środków z funduszy unijnych i pomóc zwłaszcza młodym przedsiębiorcom w zakładaniu własnych form działalności gospodarczej.
 
Okręg nr 10. (Sołectwo Grywałd: ul. Kościelna, ul. Krótka, ul. Kwiatowa, ul. Lipowa, ul. Pod Tylką, ul. Pienińska, ul. Podzagonie, ul. Zakopie, ul. Rzeczna). 
Władysław Dyda – lat 62. Emerytowany górnik, zasiada w radzie sołeckiej Grywałdu, dzięki czemu problemy mieszkańców nie są mu obce. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne. Chciałby, aby poprawił się komfort życia mieszkańców Grywałdu. Jego priorytetem jest modernizacja infrastruktury drogowej, w szczególności drogi wjazdowej do Grywałdu oraz gospodarcze wykorzystanie terenów lokalnych.


Okręg nr 12. (Sołectwo Grywałd: ul. Dworska, ul. Lubań, ul. Słoneczna, ul. Wybraństwo, ul. Wymyśle i ul. Żarnowiecka).
Stanisław Tkaczyk – rocznik 1975, żonaty, mieszkaniec Grywałdu. Wykształcenie wyższe - magister inżynier środowiska, ukończył Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie zdobył pracując w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjno- Budowlanych KOMA oraz w Podhalańskim Przedsiębiorstwie Budowlanym. Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń nie tylko w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych,wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, ale także w zakresie melioracji wodnych i gospodarki wodnej oraz w specjalności konstrukcyjnie- budowlanej. Aktualnie pracuje jako Inspektor Nadzoru w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie. Jego wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe pozwala na fachowe spojrzenie na sprawy związane z infrastrukturą sanitarną naszej gminy. Ważny jest dla niego szeroko rozumiany rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb mieszkańców Grywałdu.
 
Okręg nr 14. (Sołectwo Krośnica: ul. Dziołki, ul. Ojca Leona, ul. Polna, ul. Św. Józefa Robotnika). 
Józef Kacperek- lat 45, żonaty, ma troje dzieci w wieku: 12, 20 i 22 lata. Emerytowany oficer policji (w stopniu majora) – ukończył studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Magister pedagogiki – absolwent Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył także Podyplomowe Studium Zarządzania. Kierował największym wydziałem policji w Komendzie Głównej Policji. Po odejściu ze służby pracował przez 5 lat w Danii, gdzie już po roku został doceniony i awansował na Team Leadera kilkunastoosobowego zespołu. Dobrze włada językami angielskim oraz rosyjskim. Obecnie wspólnie z żoną prowadzi „Pienińskie Zacisze” w Krośnicy. Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, a także w każdy możliwy sposób wspiera swoja krośnicką parafię. Jest sekretarzem i skarbnikiem Rady Parafialnej.Uważa, że jego kwalifikacje zawodowe, zdobyta wiedza i doświadczenie życiowe w pełni mogą być wykorzystane na stanowisku Radnego w Radzie Gminy w Krościenku nad Dunajcem.
 
Okręg nr 15. (Sołectwo Krośnica: ul. Flisacka, ul. Nowotarska, ul. Ogrody, ul. Parkowa, ul. Trakt Królewski).
Dorota Wojtaszek – 45 lat, trójka dzieci, wykształcenie zawodowe. Z Krośnicą związana od urodzenia, można powiedzieć, że jest dobrą duszą tej miejscowości. Zna problemy mieszkańców i chętnie pomaga je rozwiązywać. Opiekuje się kościołem w Krośnicy, jest członkiem rady sołeckiej tejże miejscowości. Interesuje ją otaczająca przyroda oraz jej gospodarcze i turystyczne wykorzystanie. Jest zapalona orędowniczką lepszego wykorzystania potencjału Krośnicy. Opowiada się za rozwojem infrastruktury mogącej przyciągnąć turystów jak wyciągi, trasy biegowe, ścieżki rowerowe, itp.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij