Muzyka góralska na ostrą folkową nutę - Turnioki w Szczawnicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.03 23:21 / news / czytano 7245 / opinie 0

Turnioki słychać było prawie w całej Szczawnicy, koncert znanego zespołu łączącego muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki to niewątpliwie jedna z najatrakcyjniejszych ofert kulturalnych podczas trwającego długiego weekendu w Pieninach.

Muzyczna impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Miasto i Gminę Szczawnica pozwoli wielu pozytywnie wspominać trzeciomajowy wieczór, pomimo kapryśnej pogody. Turnioki piszą o sobie, że rozumieją potrzeby odbiorcy i czerpią radość ze wspólnego muzykowania, która emanuje ze sceny, udowadniając to na scenach w całej Polsce i za granicami. Udowodnił to także dziś wieczorem w pienińskim kurorcie.

Zespół łączy folk góralski z muzyką rockową i swobodnie porusza się między innymi gatunkami muzycznymi umiejscawiając w środku siłę ludowych polek i aranżacje tańców góralskich. Anna Malacina oraz leader grupy Arkadiusz Wiech, który gra na gitarze, śpiewa i jest autorem tekstów oraz muzyki zespołu Turnioki łatwo nawiązują kontakt zarówno z wielotysięczną publicznością, kameralną filharmoniczną, jak i uczestnikami mniejszych koncertów takich jak ten dziś w Szczawnicy.

Zespół sprowadzony na tegoroczny weekend majowy przez dyrektora szczawnickiego MOK-u Piotra Gąsienicę wydał do tej pory trzy autorskie płyty i dwie z innymi wykonawcami i zagrali prawie siedemset koncertów. Wielokrotnie występował z telewizji polskiej i zagranicznej, gościł w wielu programach radiowych. Jest także laureatem wielu konkursów muzycznych oraz współpracował z wykonawcami; Krystyną Prońko, Kasią Kowalską, Michałem Urbaniakiem, Ryszardem Rynkowskim, zespołem Kombii, Hey, Lombardem, Bajmem, Łzami oraz wielu innymi wykonawcami z czołowych miejsc list przebojów.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij