Oratoria Haendla w Nowym Sączu

Fot. 2018.10.15 22:20 / news / czytano 1772 / opinie 0

Międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 (chór&orkiestra) pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej zaprezentuje 22.10.2018 r. w kościele św. Ducha w Nowym Sączu fragmenty wielkich Oratoriów G.F.Haendla.  

W programie koncertu znajdą się wybrane chóry i arie oraz uwertury z Oratorium Mesjasz, Teodora, Saul oraz Juda Machabeusz. Arie altowe zaprezentuje kontratenor - Kacper Szelążek. 
 
Wieczorny koncert oratoryjny poprzedzony zostanie specjalnym koncertem interaktywnym dla dzieci z sądeckich szkół, w formie spotkania interaktywnego, w oparciu o słynny chór „Alleluja!”  z Oratorium „Mesjasz”. Ten oryginalny koncert odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” które jako partner projektu, włącza się aktywnie w organizację dziecięcej widowni .

Wydarzenia organizowane są w ramach projektu pn. : „Baroque Collegium 1685 dla dzieci i młodzieży”, organizowanego przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacją Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowane ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących zFunduszu Promocji Kultury, realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Baroque Collegium 1685 to międzynarodowy zespół wokalno-instrumentalny, założony i prowadzony przez muzykolog i dyrygent - Agnieszkę Żarską.  Swoją działalność zainaugurował w 2016 roku. Występował m.in. na festiwalach Iubilaei Cantus, Barokowe Eksploracje oraz Gorczycki Festival na Śląsku;  dwukrotnie prezentował bachowskie kantaty w ramach prestiżowego cyklu : BACH200UW na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. W bieżącym roku Zespół podjął współpracę artystyczną z jednym z najlepszych interpretatorów muzyki J.S.Bacha na świecie - holenderskim śpiewakiem Peterem Kooij.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij