Puchar Wójta Gminy Czorsztyn dla wędkarzy

Fot. Arch. Organizatora 2020.07.01 09:32 / news / czytano 290 / opinie 0

Pierwszy wakacyjny weekend na Jeziorze Czorsztyńskim upłynął w duchu wędkarskiej rywalizacji.  W zatoce, w której zlokalizowana jest przystań Yacht Klubu w Mizernej odbyła się kolejna edycja zawodów wędkarskich, których organizatorem corocznie jest Stowarzyszenie Krakowski Klub Głowatka.

Zawody spinningowe z jednostek pływających odbywały się łącznie w czterech kategoriach:

  • najdłuższa ryba drapieżna
  • największy sandacz,
  • największy szczupak,
  • największy okoń

Rywalizacja o największe sztuki odbywała się w formule „no kill”. Oznacza to, że ryba po złowieniu zostaje zmierzona, a następnie wypuszczana  jest do wody, zaś wynik zapisywany na kracie teamu.

XI edycja zawodów wędkarskich na Jeziorze Czorsztyńskim jak zwykle przyciągnęła pasjonatów wędkowania, którzy ochoczo  złapali za wędki i rozpoczęli zmagania z rybą. Jak podsumowują sami uczestnicy wygrało doświadczenie, gdyż zwycięzca w kategorii największa ryba, a tym samy największy szczupak ( 117 cm) Pan Michał Białoń już wcześniej dwukrotnie stawał na zwycięskim podium w poprzednich edycjach zawodów.

Puchary wręczyli wędkarzom Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Klubu Głowatka Marek Gorzkowski.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Wójta Gminy Czorsztyn 27/28 czerwca 2020 r.  

1. Największy Sandacz - 70 cm Mariusz Poradzisz

2. Największy Szczupak – 117 cm Michał Białoń

3. Największy Okoń – 23 cm Dawid Pijocha

4. Największa ryba – 117 cm Michał Białoń
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij