Pieniński Plener Malarski

Fot. Wiktor Ćwiertniewicz 2018.09.17 08:42 / news / czytano 2141 / opinie 0

6 września w Galerii „Stara Plebania” w Krościenku nad Dunajcem miał miejsce wernisaż wystawy poplenerowej „Pieniński Plener Malarski”. Na wystawie można było zobaczyć prace sześciu artystów z kraju i sześciu lokalnych twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich. 

Artyści spoza Krościenka przed przystąpieniem do pracy artystycznej zapoznali się z najpiękniejszymi miejscami w okolicy. Przyjechali do nas twórcy z Częstochowy, Wrocławia, Lipska, Szczecina, Niepołomic i Tarnobrzegu. Wspólna praca sprzyjała wymianie doświadczeń artystycznych, nawiązywaniu relacji i była bardzo inspirująca. Obrazy, które powstały w trakcie pleneru wykorzystane zostaną na kartach kalendarza i cieszyć będą nas jeszcze przez cały 2019 rok. Wernisaż wzbudził spore zainteresowanie, a przez samych twórców uznany za bardzo owocny. Obrazy przedstawiają pejzaże, zabytki i zwyczaje. 
 
Plener był częścią programu realizowanego przez Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem pt.  „Górale na start – razem możemy więcej” dofinasowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury + Inicjatywy lokalne 2018.
Autor: Ewa Majerczak
Zdjęcia: Wiktor Ćwiertniewicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij