Poplenerowe wspomnienie z Jaworek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.02.22 10:02 / news / czytano 4776 / opinie 0

To ósma poplenerowa wystawa grafiki studentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, która jest efektem ich wrześniowej (2014) pracy w Małych Pieninach w Jaworkach.

Prace są efektem szkiców, które zostały zamienione na obrazy graficzne przy użyciu rożnych technik m.in. akwatinty i akwaforty, litografii, drzeworytu. - To jest nasza opowieść o pobycie wrześniowym, refleksje na temat gór, przyrody którą tutaj we wrześniu obserwowaliśmy - mówi Zdzisław Wiatr profesor AJD w Częstochowie.

Plener ograniczał się do 10 osób, dla optymalnej pracy uczestników. W galerii swoje prace wystawili: Paulina Gidziela, Anna Mazur, Joanna Matuszczyk, Monika Noga, Patrycja Szczerbaniewicz, Marita Śmigacz, Weronnika Wachełka, Ola Zagajska, Kamil Balcerek oraz opiekunowie Anna Glińska-Kupczyk i Zdzisław Wiatr.

Organizatorami pleneru byli: Fundacja hrabiego Andrzeja Mańkowskiego, Grupa THERMALEO & Uzdrowisko Szczawnica S. A. oraz Stowarzyszenie "Muzyczna Owczarnia" w Jaworkach.

Wystawa dostępna jest do końca marca br. w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy przy Placu Dietla.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij