„Mały Inżynier” – konkurs propagujący nauki techniczne i ścisłe

Fot. Arch. szkoły 2016.06.04 21:48 / news / czytano 1915 / opinie 0

Po raz drugi ZPO w Łapszach Niżnych zorganizował konkurs  „Mały Inżynier” – konkurs nietypowy, bo w oryginalny sposób propagujący nauki techniczne i ścisłe, ich zastosowanie i wykorzystanie w życiu codziennym, a przy tym konkurs stwarza uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami zgodnej z zasadami „fair-play”, popularyzuje naukę i motywuje do kreatywności. 

Rozwiązanie trudnego testu to jeszcze nie wszystko – sztuką jest złożyć i sprawić by unosił się w powietrzu mały samolocik – a takie było tegoroczne zadanie praktyczne. I tu przydaje się wyobraźnia i właśnie inżynierska precyzja, a nade wszystko pomysłowość. Uczniowie radzili sobie nieźle – samoloty szybowały w powietrzu dłużej lub  … krócej.
 
Prace ocieniała inżynieryjska komisja w składzie: Jakub Jachymiak (Urząd Gminy w Łapszach Niżnych), Jacek Krzyszkowski i Zbigniew Kamiński. Zwycięzcami zostali uczniowie reprezentujący szkoły:

I miejsce - Szkoła Podstawowa  im. Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu
II miejsce - Szkoła Podstawowa  w Łapszance
III miejsce - Szkoła Podstawowa  im. Bł. Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych

Zwycięzcy otrzymali nagrody: zestawy „Sekrety elektroniki”, a wszyscy uczestnicy: materiały promocyjne naszej gminy i pamiątkowe koszulki. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Łapsze Niżne i Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Władysław Maciej Krakowski, którzy również objęli honorowy patronat nad konkursem.
 
Na pewno dawna zabawa w budowanie papierowych samolocików to nie tylko zabawa – ale zabawa i nauka, a łapszański konkurs „Mały Inżynier” właśnie pokazał że jedno bez drugiego nie może istnieć. Na kolejną edycję zapraszamy za rok, bo autor motta konkursu Albert Einstein powiedział: Ważną rzeczą jest nie przestać pytać. Ciekawość ma swój powód do istnienia. Nigdy nie trać świętej ciekawości.

Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij