Zakończenie XV spotkania uczniów z Szczawnicy i Schöneiche

Fot. Katarzyna Węglarz, Paweł Sypek 2014.06.07 22:23 / news / czytano 3026 / opinie 0

Dzisiaj, 7. czerwca zakończyło się XV spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy ze swoimi rówieśnikami z Grundschule 1 z Schöneiche w Niemczech.

Międzyszkolna wymiana uczniów i nauczycieli ma już czternastoletnią tradycję, gdyż rozpoczęła się w 2000 roku. Uczniowie mieszkają w rodzinach swoich rówieśników a w wizytach biorą również udział rodzice uczniów oraz, kilkakrotnie, przedstawiciele władz samorządowych. W tym roku trzydziestu uczniów niemieckiej szkoły oraz 9 - osobowa delegacja nauczycieli i rodziców pod przewodnictwem dyr. Sandry Wendt spędziło pięć dni w Szczawnicy realizując z polskimi uczniami projekt "Dnia Wolności" w 25 rocznicę "Okrągłego Stołu" i upadku muru berlińskiego. Tradycją na każdym spotkaniu jest mecz piłkarski o "Puchar Przyjaźni". Tym razem pozostanie on na rok w Szczawnicy. Poznając piękno pienińskiej przyrody uczestnicy skorzystali ze spływu przełomem Dunajca, a miasto poznali podczas gry miejskiej zakończonej pięknymi górskimi widokami na pikniku w Jaworkach. Uczniowie i dorośli byli także w Krakowie, który jest zawsze stałym punktem wizyt niemieckich gości w Polsce. Piątek jest tradycyjnie "dniem w rodzinach". Rodziny przygotowują cały dzień organizując wiele atrakcji. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy przyjęli w swoich domach niemieckich uczniów. dziękuję także wszystkim dobroczyńcom naszej wymiany, a szczególnie panu Adamowi Wolframowi, szczawnickim flisakom oraz wielu rodzicom, którzy wspomogli organizację wymiany.
Autor: Paweł Sypek - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
Zdjęcia: Katarzyna Węglarz, Paweł Sypek
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij