Najmłodsi uczą najstarszych obsługi komputera

Fot. Arch. Organizatora 2015.09.14 20:36 / news / czytano 2305 / opinie 0

Na co dzień są uczniami Szkoły Podstawowej w Krościenku, a teraz również uczą innych. – Fajnie tak jest - mówi jeden z „małoletnich nauczycieli”, który dzieli się swoją wiedzą informatyczną  na nietypowym kursie dla seniorów.

To dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krościenku Pani Małgorzaty Koterba w dniu 14 września 2015r. w pracowni komputerowej odbyły się kolejne warsztaty dla seniorów w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Pieniny”  projektu pn. "Seniorzy Pienińscy na start", na które stowarzyszenie otrzymało dotację w konkursie grantowym „FIO-Małopolska Lokalnie 2015” ogłoszonym przez Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia.
 
Tym razem szkolna lekcja informatyki odbyła się razem z seniorami. Dzieci z klasy VI uczyły ich obsługi komputera. Taka forma zajęć spotkała się z aprobatą seniorów, którzy wyrazili chęć ponownego skorzystania z nich w szkole, uznali ją jako miejsce do realizacji swoich zainteresowań. Mocną stroną spotkania było to, że dzieci były dobrze przygotowane do zajęć ale również to, że miały wsparcie nauczyciela Pani Małgorzaty Gąciarz, która dodatkowo po lekcji poświęciła swój czas dla seniorów.

Uczniowie pracowali na znanym sobie sprzęcie, natomiast seniorzy musieli dostosować się do nowego sprzętu. Zajęcia bardzo dużo dały seniorom a także samym uczniom, którzy poczuli się dowartościowani. Sprawdzili swoje możliwości w relacji - komunikacja - uczeń a obca osoba dorosła. Poza tym dla uczniów, była to nowa forma wsparcia osób starszych.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n/D
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij