Czytanie jest cool

Fot. 2017.03.23 20:07 / news / czytano 1894 / opinie 0

32 tys. zł wyniesie dofinansowanie zakupu książek dla bibliotek szkolnych z terenu  gminy Czorsztyn w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Wniosek w tej sprawie złożony przez samorząd Gminy Czorsztyn został rozpatrzony pozytywnie a w gronie placówek, które otrzymały tegoroczną dotację znalazły się cztery placówki oświatowe tj: ZPO Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach, ZPO w Sromowcach Niżnych, Szkoła Podstawowa im. Dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych oraz Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach.

Obserwując wskaźniki w wymienionych powyżej bibliotekach należy stwierdzić, że pomimo ery komputeryzacji i techniki, książka również zajmuje ważne miejsce wśród uczniów placówek oświatowych. Dzięki pozyskanym środkom szkoły będą mogły wzbogacić aktualną bazę książkową szkolnych bibliotek, co także przełoży się na wzrost poziomu czytelnictwa. W ramach dofinansowania szkoły planują szereg działań, których celem jest promowanie czytelnictwa jak: lekcje biblioteczne, konkursy czytelnicze, konkursy literackie, czy akcja „Wymień książkę”.

W ramach pozyskanych środków do placówek trafią książki zakupione łącznie za kwotę  40 000 zł, z czego 8 000 zł stanowi wkład własny samorządu.
Autor: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij