Namaluję Ci bajkę... Spotkanie z Panią Elą Kolusz

Fot. Arch, Biblioteki 2017.03.31 09:32 / news / czytano 2913 / opinie 0

W dniu 27 marca 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Rozwój czytelnictwa pt. „Namaluję ci bajkę…” – czytanie i rysowanie bajek dla dzieci.

Prowadzącą spotkanie była Elżbieta Kolusz z Nowego Targu,  plastyk, animator i wychowawca. Członek Laboratorium Sztuki w Nowym Targu oraz Stowarzyszenia Artystów Pienińskich w Krościenku. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, malarstwem na szkle, rzeźbą, pastelą suchą, rysunkiem, grafiką, technikami mieszanymi  oraz fotografią. Bierze udział w  licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Uczestnikami imprezy pt.” Wiosno, gdzie jesteś?” było pięćdziesięcioro dzieci z I i II klas szkół podstawowych z Tylmanowej i z Ochotnicy Dolnej Centrum wraz z paniami wychowawczyniami: Anną Ligęzą, Alicją Kozielec i Teresą Mastalerz. 

Pani Elżbieta Kolusz przeczytała wiersze „Gdzie mieszka bajeczka”,  „Porządki” Czesława  Janczarskiego oraz opowiadanie – Przygody Fenka pt. „Wiosna w ogrodzie – pory roku”  Wydawnictwo Edukacyjne Sobik, do którego wykonała ilustrację formatu A0 oraz przeprowadziła  edukacyjne warsztaty  dotyczące sztuki. Dzieci narysowały obrazki  dotyczące przeczytanego opowiadania.  

Nie zabrakło zabaw integracyjnych, zagadek  wyliczanek i quizów tematycznych. Zorganizowano poczęstunek dla dzieci, a po nim nastąpiło rozstrzygnięcie konkurs na najciekawszą pracę plastyczną. I miejsce zajęła Julia Kozielec, II miejsce: Emilia Królczyk, III miejsce: Izabela Kozielec.

Na zakończenie   atrakcją było  zwiedzanie biblioteki a także  wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie rysunki umieszczone zostaną w GBP w Ochotnicy Dolnej oraz w Filii w Tylmanowej.

Źródło: GBP w Ochotnicy Dolnej
Zdjęcia: Arch, Biblioteki
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij