Schronisko na Lubaniu powstanie, ale pierwszych wędrowców przyjmie najwcześniej w 2015 roku

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.02.20 16:10 / news / czytano 5083 / opinie 0

Gmina Krościenko n/D przystępuje do opracowania projektu zmian planu zagospodarowania przestrzennego dla budowy schroniska na Lubaniu. Początkowo planowano, że uda się zakończyć tę inwestycję w tym roku.

Wygląda na to, że w Gorcach na szczycie Lubań znajdującego się na 1225 m n.p.m., niebawem powstanie schronisko turystyczne. Nie w tym roku, bo na to jest już za późno, ale być może w 2015. Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty” Sp. z o.o., która będzie budować obiekt złożyła do Nadleśnictwa Krościenko n/D wniosek o konieczną zamianę działek na szczycie Lubania.
 
- Obecnie trwają prace przygotowawcze do opracowania planu, w tym roku również ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa. Roboty budowlane najszybciej będą mogły rozpocząć się początkiem następnego roku - zaznacza Jacek Pałka inspektor ds. zagospodarowania przestrzennego w krościeńskim urzędzie.

W kosztach przewidzianych i poniesionych przez Gminę Krościenko n/D na opracowania w/w planu partycypować będzie jak na razie Gmina Ochotnica Dolna oraz PTTK. Chodzi głównie o rozłożeniu kosztów ponad 30 tys. złotych. Nowa inwestycja kosztować będzie kilka milionów złotych. Władze spółki liczą na współpracę i pomoc finansową innych okolicznych gmin, urzędu marszałkowskiego oraz miejscowego nadleśnictwa.  

Szerzej na temat planowanej obudowy pisaliśmy tutaj
Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij