Piłka, muzyka i strzyżenie barana w Sromowcach

Fot. Arch. Organizatora 2014.07.29 18:28 / news / czytano 2772 / opinie 0

W niedzielę ostatniego weekendu odbył się festyn pn. "Wieczór z Folklorem" w Sromowcach Wyżnych.

Tradycyjnie imprezę rozpoczął mecz piłkarski, w tym roku rywalizowali  "Starsi na młodych". Laury zwycięstwa przypadły "starszym".

Na scenie zaprezentowali się: uczestnicy warsztatów muzycznych organizowanych  przez Agencję "Nowa Muzyka". Były to koncerty gitarowe, śpiewy solowe i grupowe. 

Tańce i nuty pienińskie zaprezentował dziecięcy zespół regionalny "Sromowianie" ze Sromowiec Wyżnych. Członek tegoż zespołu Mateusz Kobylarczyk w ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział "jak to jest, jak chłop weźmie sobie babę do chałupy".

"Życie Izby Regionalnej" przybliżone zostało zebranym w programie artystycznym przygotowanym przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Zespół muzyczny "NEM" ze Sromowiec Niżnych pięknym śpiewem umilał widowni pobyt na festynie, a dawkę góralskiego humoru  zaserwował kabaret "U bacy" z Jeleśni.  

Stało się już tradycją, że uczestnicy festynu w Sromowcach Wyżnych mają okazję obejrzeć tradycyjne strzyżenie barana, gręplanie i przędzenie wełny, młócenie i mielenie  zboża, a także zdegustować specjały kuchni regionalnej. Impreza zakończyła się wspólną zabawą.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział w festynie, a Panu Adamowi Hajnosowi z Rogoźnika  za humorystyczne i profesjonalne  prowadzenie całego wydarzenia.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij