Warsztaty ze „Spiską czytanką”

Fot. 2016.03.13 21:18 / news / czytano 1625 / opinie 0

W ZPO w Łapszach Niżnych spotkali się nauczyciele poloniści i bibliotekarze z okolicznych miejscowości i szkół, by wziąć udział w warsztatach ze „Spiską czytanką” - pierwszą tego typu publikacją wydaną tej zimy pod redakcją prof Anny Mlekodaj.

Nietypowe zajęcia prowadziła autorka pracy – a tematyka zajęć skupiła się wokół wykorzystania zebranych w opracowaniu czytanek jako materiału literackiego i folklorystycznego do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Warsztaty zainspirowały uczestników do wykorzystywania spiskiej gwary na zajęciach lekcyjnych oraz uświadomiły wartość gwary i rolę jaką może pełnić w edukacji młodego człowieka. Jednym z owoców spotkania jest pomysł zorganizowania na Spiszu Konkursu Czytelniczego i Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie” na etapie szkolnym i rejonowym. Konkurs ten odbędzie się w ramach III Podhalańskiego Konkursu Czytelniczego.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij