Randka z naukowcami czyli ranek i popołudnie w ZEW Niedzica S.A.

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.02.15 17:18 / news / czytano 1955 / opinie 0

Korona Zapory w Niedzicy, była prawdopodobnie w ta sobotę najbardziej innowacyjnym miejscem w okolicy. Wszystko za sprawą Naukowców z AGH, którzy zgodzili się przyjąć zaproszenie ZEW Niedzica S.A. do przeprowadzenia zajęć podczas kolejnego spotkania Akademii Młodego Energetyka.

Celem zajęć było wprowadzenia uczniów w zagadnienia związane z czystą energia, możliwościami jej wytwarzania oraz użytkowaniu w życiu codziennym.
 
Jedyną w swoim rodzaju „randkę” z Naukowcami rozpoczął wykład, przeprowadzony przez dr inż Piotra Dudka, pt. „Technologia szybkiego prototypownia”. Po zdobyciu szczegółowych informacji nt. niezwykle ciekawych rozwiązań zastosowania nowoczesnych rozwiązań nauki jakie daje użytkowanie coraz bardziej popularnych drukarek 3D w medycynie, przemyśle ale i szeroko rozumianej sztuce, rozpoczęły się warsztaty o następującej tematyce:
 
1. Ogniwa zasilane owocami - A co to takiego?
2. Energia wiatrowa. Jak zrobić elektrownię wiatrową?
3. Fotowoltaika
4. Maszyna parowa – sapie dyszy uff!!
5. Ogniwa paliwowe jako źródła czystej energii.
6. Wytwarzanie energii w układach skojarzonych .
7. Ekologiczne pojazdy w Niedzicy czemu nie?
 
Gościem honorowym spotkania z Naukowcami był Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Gorniczo-Hutniczej prof.dr hab. Wojciech Suwała.
 
Walentynki z Naukowcami w Niedzicy odwiedziło w sumie 85 gimnazjalistów, m.in. ze Szczawnicy, Krościenka, Sromowiec Niżnych i Maniów. Specjalnie na ta okazje do Akademii niedzickiej Spółki przyjechali także wychowankowie Stowarzyszenia Siemacha.
Autor: Anna Sinko
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij