Spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Francuskiej

Fot. Arch. szkoły 2016.05.18 21:57 / news / czytano 1334 / opinie 0

W dniach 10-12 maja 2016 r. dwanaścioro uczennic i uczniów klas I Gimnazjum przy Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych pod opieką pp. Miłosławy Nowak i Elżbiety Łukuś uczestniczyło w spotkaniu z grupą rówieśników ze Szkoły Francuskiej z Warszawy.

Pierwsze popołudnie goście spędzili w łapszańskiej szkole. Odbył się mecz piłki nożnej, a potem uczniowie pracowali w grupach tematycznych, wymieniając się informacjami na temat swoich rodzin, życia szkolnego, świąt i tradycji. Nie zabrakło też elementów wymiany „kulinarnej” – na stole pojawiły się przekąski francuskie i spiskie. Drugi dzień upłynął w atmosferze średniowiecza – młodzież z kartami pracy zwiedzała Zamek w Niedzicy i Czerwony Klasztor na Słowacji, a wieczorem na kanwie przeżyć, legend i historii powstały scenki teatralne. Ostatni czwartkowy wieczór wypełniła prezentacja scenek, śpiew oraz nauka kroków czardasza. Tańce zwieńczyły ten wspólny, intensywnie spędzony czas.
Autor: Miłosława Nowak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij