Tanecznym krokiem w Maniowach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.06.25 13:22 / news / czytano 3464 / opinie 0

23 czerwca br. upłynął w Gminnym Publicznym Gimnazjum w Maniowach pod hasłem - sport taniec - ruch. Tego dnia odbył się już po raz XI Szkolny Konkurs Tańca „Tanecznym Krokiem".

W tym roku wystąpiły tylko trzy drużyny, ale mimo to poziom był wysoki i można było zobaczyć różne techniki tańca. Wygrała klasa IIIc – „The Blow” prezentując taniec nowoczesny z elementami jazzu. Na uwagę zasługuję fakt, iż po raz pierwszy w historii konkursu wystąpili chłopcy. Na drugim miejscu uplasowała się klasa I – prezentując układ taneczny z elementami Cheerledingu. Trzecie  -  także medalowe miejsce zajęła klasa II – „Lets dance” prezentując taniec nowoczesny. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.

Jury w składzie : Mikołaj Urbaniak, Anna Rusin, Małgorzta Kunstman – Mikołajczyk oraz Magdalena Wojtarowicz z Pienińskiego Portalu Informacyjnego oceniali zespoły w skali od 1 – 10 pkt. Ocenie podlegała: choreografia, zgodność układu z muzyką, ogólny wyraz arystystyczny. Dodatkowo Pani Magdalena Wojtarowicz ufundowała nagrodę dla najbardziej fotogenicznej twarzy konkursu. Twarzą konkursu została Paulina Natońska z zespołu „Malinki”. 

Kolejnym elementem było rozdanie nagród uczniom za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne w roku szkolny 2014/2015. Zwieńczeniem dnia był Szkolny Dzień Sportu podczas którego odbyły się mecze siatkarskie oraz mecze w piłkę nożną halową.
Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkości, które pokrzepiły młodzież po dniu pełnym emocji i adrenaliny.
Autor: Adrianna Berszakiewicz
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij