Uroczystości z okazji Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku

Fot. Zdzisław Soliwoda 2015.12.11 22:36 / news / czytano 2857 / opinie 0

Jak co roku w grudniu krościeńska szkoła podstawowa świętuje Dzień Patrona. Dzisiejsze obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej pod przewodnictwem katechety krościeńskiej podstawówki - księdza proboszcza Henryka Homoncika.

Po zakończeniu nabożeństwa Dyrektor Małgorzata Koterba wręczyła księdzu proboszczowi kwiaty i podziękowała w imieniu szkolnej społeczności. 

W budynku szkoły odbyła się akademia związana z postacią Adama Mickiewicza. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Małgorzata Koterba, która powitała zaproszonych gości, przybliżyła życie i twórczość wielkiego poety, romantyka i wieszcza narodowego. Wójt Gminy Jan Dyda złożył uczniom i nauczycielom życzenia z okazji szkolnego święta. Na program artystyczny złożyły się recytacje poezji, inscenizacje bajek oraz narracje, przywołujące postać Patrona i pogłębiające znajomość jego twórczości. W programie artystycznym zostały przedstawione w przystępny sposób poetyckie hasła, wydarzenia, postacie i wykreowane przez Patrona obrazy literackie, które na stałe znalazły miejsce w literaturze i wyobraźni Polaków. Na zakończenie przedstawienia Dyrektor podziękowała występującym dzieciom oraz nauczycielom, którzy przygotowali tę akademię.

W szkolnym święcie wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Krościenko n.D. Jan Dyda, Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II Krzysztof Koper, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krośnicy Katarzyna Bochnak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grywałdzie Władysław Bąk, Kierownik ZEAS Agata Sobkowiak i Rodzice z Przewodniczącą Rady Rodziców Elżbietą Salamon.

Święto Patrona było także okazją do oficjalnego wręczenia uczniom dyplomów i nagród za sukcesy w organizowanych przez szkołę konkursach.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij