Szczawnica: Siedmiu finalistów konkursu - nagrody wręczył senator Jan Hamerski

Fot. Anna Borkowska 2016.11.10 21:39 / news / czytano 2670 / opinie 0

We wtorek 8 listopada Senator RP Jan Hamerski odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy. Wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w ogólnopolskim senackim konkursie "Obrazki z Sienkiewicza".

Konkurs został zorganizowany przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci oraz Senacką Komisję Kultury i Środków Przekazu.

2016 to rok Henryka Sienkiewicza, stąd pomysł, aby w ten sposób popularyzować jego twórczość wśród dzieci i młodzieży, pogłębiać świadomość i dumę narodową oraz zaszczepiać w nich wartości patriotyczne.

Do finału zakwalifikowanych zostało 8 prac uczniów ze Szczawnicy. Wyróżnieni uczniowie to Adrianna Wiercioch, Katarzyna Cabała, Łucja Tokarczyk, Karolina Hryc, Miriam Gniewek, Magdalena Kotula i Diana Słowik, którzy w nagrodę pojadą do Warszawy, aby zwiedzić Sejm i Senat oraz uczestniczyć w ostatnim etapie konkursu.
Autor: Oprac.red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij