Lubań Maniowy wygrał z NKP Podhale Nowy Targ

Fot. Mateusz Leśniowski 2013.10.24 09:00 / news / czytano 4613 / opinie 0

50 minuta meczu Podhale Nowy Targ – Lubań Maniowy o Puchar Polski na podhalańskim szczeblu. Na bramkę Podhala szarżuje Wardęga, A. Dudek strata mu się przeszkodzić, a z bramki wybiega Kowalczuk. 

Dochodzi do kontaktu. Dudek traci równowagę, upadając uderza głową w kolano bramkarza i o murawę. Traci przytomność. Po 10 minutach zjawia się karetka, odwozi poszkodowanego do szpitala. Boisko opuszcza też Kowalczuk z urazem kolana. Wardęga również schodzi z placu gry, sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Przerwa w meczu trwała 12 minut. 

Do tego momentu mecz był ciekawy. Strona przeważającą byli goście. Nowotarżanie zaliczyli mnóstwo strat, niecelnych podań, przegrywali pojedynki biegowe. Nie radzili sobie z ubiegłorocznym objawieniem Lubania Tylmanowa, Filipem Piszczkiem, który był za szybki dla obrońców.
 
- Cieszymy się ze zwycięstwa, bo po pierwsze jest to Puchar Polski, który od lat bardzo sobie cenię. Po drugie derby Podhala – mówi szkoleniowiec Lubania, Marek Górecki. – Szkoda, że się tak potoczyły. Przykra kontuzja, bo zapewne druga cześć meczu dostarczyłaby tylu samo sportowych emocji co pierwsza. Zagraliśmy kapitalne 45 minut. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. W drugiej połowie graliśmy w dziesiątkę i trzeba było dowieźć korzystny wynik do końca. Uczyniliśmy to. Dziękuję drużynie.

- Zderzyły się dwie rzeczywistości – twierdzi trener Podhala, Marek Żołądź. – Lubań to czołówka czwartej ligi, my piątej. Ta różnica była widoczna. W pierwszej połowie goście byli bardziej zdecydowani w swoich poczynaniach i bardzo skuteczni. Praktycznie każda ich akcja kończyła się bramką. My mamy swoje cele. Myślę o meczach ligowych. Nie znaczy to, że nie chcieliśmy wygrać i nadal przeżyć przygodę z pucharem. Martwi kontuzja Arka i Bartka.
 
Wynik meczu ostatecznie: NKP Podhale Nowy Targ – Lubań Maniowy 2:3 (1:3). Gole: 0:1 Kurnyta (Piszczek) 7 min, 1:1 Janasik 11 min, 1:2 Piszczek (Kurnyta) 24 min, 1:3 Wardęga (Piszczek) 27 min, 2:3 Misiura 90+14.

Sędziował Jan Pawlikowski (Stasikówka), żółte kartki: Krzystyniak, A. Dudek – Firek, Kurnyta, Pyskaty, Złocki, czerwona kartka: Wardęga (50 min.)

NKP Podhale: Kowalczuk (62 Nykaza) – Anioł, Gąsiorek, Bobek, Krzystyniak, Janasik, K. Dudek (75 Mlak), A. Dudek (62 Duda), Misiura, Świerzbiński, Augustyn (46 Świętek).
Lubań: Pyskaty - Górecki, Czubin, Firek (62 Gołdyn), Grzywnowicz, Darowski (79 Noworolnik), Kurnyta (86 Ostachowski), Złocki, Karkula, Wardęga, Piszczek (90+2 Leoniak).
Autor: Stefan Leśniowski / Oprac. red.
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: Mateusz Leśniowski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij