Szczawnica: Kolejna ławka gotowa

Fot. 2019.09.18 14:08 / news / czytano 1658 / opinie 0

W Szczawnicy można usiąść na ławeczce upamiętniającej założycieli Klubu Sportowego Pieniny - Annę i Artura Wernerów.  

Pomysł z ławkami przypominającymi o osobowościach ważnych dla miasta zapoczątkowany został w 2018 roku, kiedy to powstała w Szczawnicy Ławeczka Poety zlokalizowana na "Miedziusiu", na której odpoczywając możemy przypomnieć sobie postać Michała Słowika - Dzwona, polskiego poetę i dramaturga, amatora, samouka, uznawanego za najwybitniejszego poetę pienińskiego.

Od niedawna niedaleko przystani flisacko-kajakowej można usiąść na ławeczce Anny i Artura Wernerów - prekursora wielu inicjatyw sportowych ówczesnych czasów w Szczawnicy wspieranego w swoich działaniach przez małżonkę Annę.

W przyszłości mogą powstać np. ławki związane z postaciami ks. Stanisława Wacha, Maćka zza Ławy czy innych postaci nierozerwalnie związanych z historią Szczawnicy i może to być "pomysł który będzie żył" przez kilka kolejnych lat.

Autor: Oprac. red
Źródło: FB Grzegorza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij