Wyniki podhalańskiej A-klasy i B-klasy grupy drugiej

Wiatr i Orkan nie zwalniają tempa. Jak przystało na zespoły z większą kulturą gry i techniką, pozwoliły przeciwnikom mieć złudzenia na korzystny rezultat, by po mniej więcej godzinie gry pokazać swoją siłę.

Orkan wyszedł z ogromnej opresji. Przegrywał w Łapszach po pierwszych trzech kwadransach i stracił bramkarza. Gra w dziesiątkę nie przeszkodziło mu odwrócić losy spotkania i to w przekonywujący sposób.

- Gdy Jandura zszedł z boiska (po kontuzji – przyp. aut.) z przodu byliśmy bezradni – przyznaje trener Łapsz, Piotr Koczocik. - Rywal był zdecydowanie lepszy piłkarsko. Przewyższał nas techniką i boiskowym cwaniactwem. My biegaliśmy wokół niego.

Wiatr po godzinie dopiero zaczął rozmontowywanie przeciwnika. Chociaż tak naprawdę to przeciwnik sam się zdemontował, prokurując rzut karny. Potem liderowi poszło jak z płatka.

Nadal nie może się odnaleźć Lubań. Prowadził, atakował, ale bił głową w mur ustawiany przez czarnogórzan. Ci nastawili się na destrukcję i grę z kontry. To im się opłaciło, bo wywieźli punkt, a do tego awansowali do kolejnej rundy Pucharu Podhala, bo ten mecz był podwójnie traktowany. Granit w Pucharze Podhala ograł gospodarzy w rzutach karnych 4:1.

Podopieczni Ryszarda Dalewskiego popsuli święto w Zaskalu. – Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej początkowo zaatakowali gospodarze, ale nasze kontry okazały się zabójcze. Ta taktyka opłaciła się – mówi Ryszard Darlewski, szkoleniowiec Wierchów. – Okrasą spotkania był gol Wietrzyka, stadiony świata, zdobyty szczupakiem. Mecz w drugiej części był pod naszą kontrolą. Nie da się ukryć, że popsuliśmy imprezę gospodarzom, ale trzeba powiedzieć, że oddane do użytku zaplecze jest imponujące. Zostaliśmy zaproszeni na imprezę, udajemy się na nią w wyśmienitych humorach.

W Klikuszowej doszło do konfrontacji dwóch beniaminków. Ochotniczanie, którzy świetnie zadebiutowali w rozgrywkach, dostali wyraźnej zadyszki. Przegrali drugie spotkanie z rzędu. Po raz drugi z beniaminkiem. Tym razem było to srogie lanie. Sześć piłek wpadło do sieci ochotniczan, a dodatkowo kończyli mecz w dziewiątkę.

Nie udał się rewanż rezerwom NKP za baraż. „Rozstrzelane” zostały w Jordanowie. Jeszcze w pierwszej połowie nowotarżanie stawiali się, ale w drugiej części już nie mieli nic do powiedzenia. Gospodarze z dużą łatwością ogrywali obronę gości i trafiali do pustej bramki. Przyjezdni honorowe trafienie uzyskali przy stanie 6:0 z karnego.

Bystry, który swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa w Ludźmierzu, rozpoczął fatalnie, ale na przerwę schodził z jednobramkowa zaliczką. Nie zdołał jej obronić, bo lipniczanie wychodzili ze skóry, by przerwać złą passą. Posiadali sporą przewagę i zdołali uratować punkcik.