Zimowe Gorce Ultra Trail

Fot. Arch. UG Ochotnica 2019.03.04 18:45 / news / czytano 3415 / opinie 0

Ponad 100 zawodników stanęło na starcie pierwszej, zimowej edycji Gorce Ultra Trail.

Start biegu zlokalizowany był na moście prowadzącym do os. Studzionki w Ochotnicy Górnej. Zawodnicy musieli pokonać 23 km trasę prowadzącą na Lubań i z powrotem na Studzionki. Najpierw jednak zawodnicy musieli zmierzyć się ze stromym podbiegiem na Studzionki – najwyżej zlokalizowanym osiedlem w Ochotnicy, a także jednym z najwyżej położonych przysiółków w Polsce, gdzie występuje 250 m przewyższenie na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr. Dalej trasa prowadząca czerwonym szlakiem na Lubań, przebiegała już zdecydowanie łagodniej, ale niekoniecznie łatwiej, ponieważ grupa pokrywa śniegu dawała się we znaki. Na Lubaniu zlokalizowany był sędziowski punkt kontrolny pomiaru czasu. Meta GUT znajdowała się na Studzionkach. Tutaj na zawodników kończących wymagający bieg czekała gorąca herbata i drobne przekąski oraz zupa. Najlepsi trasę pokonali w niecałe 2 godziny! Należy dodać, że czasy przebiegu w czołówce były bardzo zbliżone.

Wyniki Gorce Ultra-Trail – Winter 2019:
Open kobiet:
1. Katarzyna Wilk (2:28:49)
2. Patrycja Bereznowska (2:36:02)
3. Dominika Duczmal (2:39:50)

Open mężczyzn:
1. Tomek Skupień FanPage (1:57:58)
2. Darek Marek (1:59:09)
3. Tomasz Nosal (2:02)

W kategorii najszybszy mieszkaniec Gminy Ochotnica Dolna najlepszy okazał się Sławomir Kurnyta. Dobiegł jako 21 na metę. 23 był Rafał Gabryś – trener LZS KS Gorc Ochotnica. W kategorii kobiet nie wystartowała żadna zawodniczka z Gminy Ochotnica Dolna.
 
Organizatorem Gorce Ultra - Trail Winter była Fundacja Run Vegan oraz Gmina Ochotnica Dolna. W organizację biegu włączyło się także Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - koło w Szczawnicy zbiera środki na budowę domu dla dorastających podopiecznych. Jesienią 2017 r. podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy ze środków własnych metodą gospodarczą. Inwestycję realizuje  firma lokalna, w prace aktywnie włączają się rodzice osób niepełnosprawnych.

W wolontariat GUT zaangażowali się pracownicy Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie oraz mamy. W placówkach Stowarzyszenia w Szczawnicy, Krościenku i Ochotnicy Dolnej upieczono pyszne ciastka, które czekały na zawodników w biurze zawodów oraz na mecie. W zamian, zawodnicy mogli przekazać datki na rzecz Stowarzyszenia. Łącznie uzbierano 1018 zł. Oprawę muzyczną, podczas dekoracji zawodników w WOK zapewnili „Mali Ochotni”, a pyszny poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwał GOPR oraz OSP Ochotnica Górna.
Autor: oprac.red.
Źródło: UG Ochotnica
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij