Zmagania pierwszego etapu Nowy Targ Road Challenge w Ochotnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.05.22 15:53 / news / czytano 3372 / opinie 0

Po raz drugi na drogach Gminy Ochotnica Dolna mogliśmy podziwiać kolarzy masters i amatorów w wyścigu etapowym Nowy Targ Road Challenge z metą w Ochotnicy Górnej obok Schroniska Młodzieżowego Ustrzyk. Liderem tego etapu został Piotr Tomana.

Pogoda w Ochotnicy była idealna, idealne było także miejsce do ścigania, bowiem Ochotnica Górna to rodzinna miejscowość Kasi Niewiadomej wszystkim dobrze znanej kolarki szosowej, zawodniczki holenderskiego zespołu Rabo Liv Women Cycling Team, mistrzyni Europy i brązowej medalistki mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas.
 
W minionym roku pierwszy etap zmagań Nowy Targ Road Challenge miał metę na samym szczycie Przełęczy Knurowskiej, w tym roku zawodnicy mieli do pokonania nieco dłuższy odcinek, z metą obok Schroniska w Ochotnicy Górnej. O bliższe poznanie walorów przyrodniczo-regionalno-kulinarnych zadbał lokalny samorząd, który był współorganizatorem tego etapu. Puchary ufundowane przez Pana Stanisława Jurkowskiego Wójta Gminy wraz z nagrodami wręczał sam włodarz Ochotnicy z Panem Franciszkiem Ziemiankiem Przewodniczącym Rady Gminy i Sołtysem Ochotnicy Górnej Panem Wiesławem Maciąga.
 
Kolarze zmagali się 7,5 kilometrowym odcinkiem trasy w kilku kategoriach, rywalizację OPEN kobiet wygrała Sylwia Obrzud z Trek Velonews.pl z Nowego Sącza, mężczyzn Piotr Tomana z Gatta-Bike RS z Ochojna, drużynowo najlepsi okazali się kolarze grupy Gatta Bike RS. W kategorii M1 najlepszy był Patryk Wójcik In Mogilany Cycling Team, w kategorii M2 Piotr Tomana Gatta-Bike RS, w kategorii M3 zwyciężył  Robert Bobka Nowotarski Klub Kolarski, w kategorii M4 Krzysztof Szejdewik Ptc Przemyśl.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Na zawodników na mecie czekał poczęstunek - ochotnicki owczy oscypek grillowany z żurawiną i muzyka góralska w wykonaniu dziewcząt z Zespołu Regionalnego "Spod Gorca" działającego przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej. Trasę zabezpieczali policja, ratownicy medyczni i strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij