50 lat małżeństwa uhonorowane medalami

Fot. 2013.01.31 12:00 / news / czytano 3738 / opinie 0

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radość, za każdy siwy włos na ich skroni. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.

Wczoraj, 30 stycznia w Gminie Szczawnica, obchodzono Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Słowa uznania pod adresem Jubilatów oraz aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Zachwiei oraz Z-cy kierownika USC Joanny Stychno-Ciesielki. Był to najbardziej wzniosły i wzruszający moment podczas spotkania jubileuszowego.

Wśród jubilatów uhonorowanych medalami, którzy ponad pół wieku temu w 1962 roku stanęli na ślubnym kobiercu, przysięgali sobie wierność i niekończącą się miłość, a dziś mieli okazje usłyszeć gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania. W bieżącym roku jubileusz obchodziło 11 par z terenu Miasta i Gminy Szczawnica.

1. Państwo Krystyna i Antoni Adamczyk

2. Państwo Maria i Józef Ciesielka

3. Państwo Helena i Władysław Ciesielka

4. Państwo Wiesława i Władysław Malinowscy

5. Państwo Zofia i Antoni Szczepaniak

6. Państwo Małgorzata i Zbigniew Salamon

7. Państwo Janina i Stanisław Salamon

8. Państwo Anna i Stanisław Struszczyk

9. Państwo Romana i Ireneusz Walczak

Dwie pary Państwo Helena i Jan Czaja oraz Państwo Zofia i Stanisław Stec z uwagi na stan zdrowia nie uczestniczyły w uroczystości. Wszystkim nieobecnym Jubilatom życzymy dużo zdrowia i pogody ducha.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Za pomyślność i następne 50 lat we dwoje wzniesiono toast lampką szampana. Uczestnicy odśpiewali jubilatom chóralne Sto lat. Swoim występem uroczystość uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Burmistrza na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Wspominano przeżyte nie zawsze łatwe lata, pracę oraz radość z wychowania dzieci, wnuków i prawnuków.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij