Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim 2014 – eliminacje Szczawnica

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.02.03 17:19 / news / czytano 8234 / opinie 1

Ponad 70 narciarzy wzięło udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim na Palenicy.

Szczawnickie eliminacje, jak wiadomo, to wysoko postawiona poprzeczka stawiana startującym a tegoroczna edycja przeprowadzona była w trudnych warunkach panujących na stoku za sprawą iście wiosennej pogody, rozmiękczonego śniegu i mocnego wiatru. Mimo tego każdy z uczestników starał się wypaść jak najlepiej i każdy walczył do końca o jak najlepszy rezultat czasowy.

- Serdecznie dziękuję za to, że Państwo uwierzyliście Szczawnicy, że te zawody się odbędą. Robiliśmy wszystko, aby tak się stało pomimo wiosennej aury. Staramy się co roku dobrze Państwa gościć i dbać o to, abyście wywozili od nas dobre wspomnienia i przyjechali znowu za rok – mówił na zakończenie Piotr Gąsienica Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy.

Całą imprezę prowadził i komentował Józef Dyda z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu a nagrody wręczaj dyrektor MOK. Podobnie jak rok temu, wśród wszystkich biorących udział w sportowej rywalizacji, rozlosowane zostały nagrody dodatkowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Organizatorzy docenili także dodatkowąym wyróżnieniem najstarszych zawodników niedzielnej rywalizacji - Jadwigę Gołda z Żywca i Bronisława Ciesielkę ze Szczawnicy. 

Wyniki:
Kobiety grupa 46 lat i więcej:
1. Ombach-Gargul Alina
2. Zuba Beata
3. Miśniakiewicz Bożena

Kobiety grupa 36-45 lat:
1. Lubowiecka Oksana
2. Łodzińska Luiza
3. Baczkowska Anna

Kobiety grupa 18-35 lat:
1. Pluta Olga (Szczawnica)
2. Magdziarz Olga
3. Bulanda Aleksandra

Mężczyźni 56 lat i więcej:
1. Gomuliński Andrzej
2. Smetana Marek
3. Bąk Tadeusz

Mężczyźni 46-55 lat:
1. Miśniakiewicz Tomasz
2. Palichleb Krzysztof
3. Olszewski Krzysztof (Szczawnica)

Mężczyźni 36-45 lat:
1. Skarbek Malczewski Rafał
2. Lubowiecki Tomasz
3. Ptak Bartłomiej

Mężczyźni 18-35 lat: 
1. Skrzypczyński Marek
2. Waśniowski Tomasz
3. Szymura Rafał

Organizatorzy zawodów: UMiG Szczawnica, MOK Szczawnica, Polskie Koleje Linowe S.A., Polski Związek Narciarski, TAURON Polska Energia S.A.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Andrzej Gomuliński2014.02.05 10:02
Startuję od 2009 r. w eliminacjach na Palenicy i jestem pełen uznania dla organizatorów, którzy pod kątem profesjonalizmu oraz osobistego zaangażowania spełniają najwyższe kryteria. Jeśli nawet warunki sprawiają kłopot, to nagrody i wspaniale przeprowadzana część oficjalna poświęcona nagrodzeniu zwycięzców rekompensują wszystko.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij