Blisko 5 mln dla Szczawnicy na rewitalizację

Fot. 2022.05.20 15:30 / news / czytano 988 / opinie 0

Miasto i Gmina Szczawnica uzyskało dofinansowanie w wysokości 4.900.000,00 zł na rewitalizację centrum uzdrowiska Szczawnica w ramach poprawy infrastruktury i rewitalizacji miasta. 

Planowana łączna wartość inwestycji wynosi 5.000.000,00 zł, z uwzględnieniem  wkładu własnego w wysokości 2%, tj.,  100.000,00 zł. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30.11.2024 r.
 
Inwestycja polegać ma na modernizacji ciągów komunikacyjnych w tym pieszych i samochodowych, stworzenie infrastruktury do obsługi transportu zbiorowego oraz poprawę walorów estetycznych poprzez przebudowę obiektów architektury miejskiej w tym obszarze w tym również fontanny na Placu Dietla.

W ramach inwestycji planuje się przebudowę ciągu pieszego wzdłuż ulicy Zdrojowej oraz samej ulicy jak również dojścia do kościoła parafialnego od strony tej ulicy. Roboty polegać będą wykonaniu robót rozbiórkowych nawierzchni betonowych – kostka brukowa, uzupełnieniu warstw podbudowy, ułożeniu nowych obrzeży i krawężników, ułożeniu nowej kostki brukowej, montaż elementów małej architektury. Przebudowa schodów polegać będzie również na dostosowaniu ich do potrzeb dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia wykonana w ciągu komunikacyjnym z betonu płukanego podlegać będzie tylko pracom remontowym typu – piaskowanie, groszkowanie. Poza tym na początku ulicy Zdrojowej planuje się realizację przystanku dla autobusów, busów i taksówek w miejscu istniejącego parkingu, a zakres robót obejmuje roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, uzupełnienie podbudowy, wykonanie nawierzchni asfaltowej, budowa miejsc i zadaszeń dla pasażerów, budowa szaletów publicznych.
Autor: oprac. red
Źródło: FB Grzegorza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij