Dodatkowa sygnalizacja świetlna nad przejściem dla pieszych w Tylmanowej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.02 15:16 / news / czytano 6050 / opinie 0

Po wypadku w październiku 2013 roku, w wyniku którego potrąconych zostało czterech pieszych, mieszkańcy Tylmanowej domagali się od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.

W miejscu, w którym doszło do potrącenia stoi znak ograniczenia prędkości do 70 km, zlokalizowane są dwa przystanki autobusowe oraz most na Dunajcu prowadzący do osiedla Brzegi, Kliniec, Łęg Górny i Zabliszcze. Ruch pieszy jest tu szczególnie duży zwłaszcza w godzinach rannych i popołudniowych. Jednak dopiero wypadek spowodował namalowanie na drodze popularnej „zebry” i zamontowanie dodatkowego oznakowania.

Oznakowanie jest wynikiem protestu, jaki mieszkańcy złożyli do ZDW w Krakowie. Nad pasami w środkowej części jezdni dodatkowo zawieszono na specjalnym stalowym ramieniu znak D-6 - przejście dla pieszych, z pulsacyjnym światłem ostrzegawczym, który ma wzmocnić przekaz i efektywniej przestrzegać kierowców. Środki na to zadanie pochodzą z budżetu gminy Ochotnica Dolna oraz krakowskiego ZDW. Światło zacznie świecić za około dwa tygodnie po zainstalowaniu licznika i odbiorze technicznym dostawcy energii. 
 
Nowe oznakowanie przejścia w Tylmanowej

- Na ten cel zostało przeznaczone 25 tys. złotych, chcemy podobne rozwiązanie zastosować przy przejściu dla pieszych prowadzącym do Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej Zawodzie, głównie dla bezpieczeństwa dzieci. - mówi wójt gminy Kazimierz Konopka.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij