Budują i uczą się gry na instrumentach pasterskich

Fot. 2018.06.05 14:01 / news / czytano 1240 / opinie 0

Trwa projekt realizowany w Gminie Czorsztyn pod nazwą ''Budowa instrumentów pasterskich i nauka gry na tych instrumentach''. Jego zakończeni i podsumowanie zaplanowano na 22 lipca br.

Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach współpracy transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja na lata 2014-2020. Aktualnie projekt zakończył trzecią  fazę realizacji czyli naukę gry na wytworzonych instrumentach. Zajęcia odbywały się w Domu Kultury w Kluszkowcach uczestniczyli w nim warsztatowicze  zarówno ze strony partnera Słowackiego jakim jest  SPIŚ - Zdrużenie pre obnovu a rozwoj regiónu, Spiśski Hrhov oraz Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach z/s w Maniowach.
 
Pod okiem instruktora Michala Smetanki przekazane zostały tajniki gry na poszczególnych instrumentach takich jak: trombita, piszczałka bezotworowa, dwojnica, róg pasterski i koza (dudy podhalańskie ). Tym samym został opracowany repertuar na zaplanowane Święto instrumentów Pasterskich i zakończenie  tegoż projektu, które będzie się odbywać 22 lipca 2018 w Kluszkowcach na, które serdecznie zapraszamy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij