Burmistrz docenił kajakarzy

Fot. Agnieszka Stopka 2014.03.11 08:47 / news / czytano 2122 / opinie 0

Kajakarze ze Szczawnicy otrzymali stypendia sportowe z rąk Grzegorza Niezgody, za osiągnięcia i swoją sportową postawę.

Stypendia zostały przyznane już po raz drugi. Do 31 października 2013 r. złożonych zostało 11 wniosków. Do ich rozpatrzenia burmistrz powołał komisję w składzie (oprócz burmistrza) Anna Gębala, Jacek Śliwiński, Anna Szczepaniak, Agnieszka Stopka, która to po zebraniu w dniu 16 stycznia 2014 r. wyłoniła następujących stypendystów:
1.Rafał Polaczyk – 1800 zł.
2.Mateusz Polaczyk – 6000 zł
3.Grzegorz Majerczak – 1200 zł
4.Ewa Hurkała – 1800 zł
5.Michał Wiercioch – 1200 zł.

Ponadto, zgodnie z uchwałą stypendialną nr XXXIV/198/2013 z dnia 22 lutego 2013 r. Mateusz Polaczyk w roku 2013 nadal będzie otrzymywał stypendium za wysokie IV miejsce, które zajął na olimpiadzie w Londynie w roku 2012. Stypendium za MŚ w 2012 r. zachowują także Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch. Łączna kwota przyznanych na 2014 rok stypendiów wynosi 26 400,00 zł. 

Uchwała Rady Miejskiej dotycząca stypendiów sportowych była w Szczawnicy nowością w zeszłym roku. – Pomysł pojawił się w 2012 r., po międzynarodowych i krajowych sukcesach naszych zawodników, głównie kajakarzy. Tak się składa, że właśnie w tej dziedzinie Szczawnica jest rozpoznawalna w świecie sportu, jednak stypendia przyznawane są w różnych dyscyplinach olimpijskich i będę kibicował wszystkim, którzy spróbują swoich sił w którejkolwiek z nich – zaznaczył Niezgoda.

Według regulaminu zgodnego z uchwałą Rady Miejskiej stypendium sportowe może otrzymać zawodnik, który jest zameldowany na terenie Szczawnicy i nie jest członkiem klubu sportowego mającego siedzibę i działającego na terenie innej gminy. Wysoki wynik sportowy to medal olimpijski, mistrzostwa Świata czy Europy, jak również medal mistrzostw Polski. Wysokość ewentualnego stypendium zależy zarówno od zajętego miejsca jak również od tego czy wynik został osiągnięty w kategorii seniora czy juniora. Na wniosek burmistrza stypendium może otrzymać zawodnik, który trenuje pod patronatem innego niż szczawnicki klub sportowy, jednak nadal reprezentuje Szczawnicę. Mówi o tym rozdz. 2 § 10 regulaminu, stanowiącego załącznik do uchwały. 

W roku 2013 do UMiG Szczawnica wpłynęło także pięć wniosków o przyznanie nagrody specjalnej. Po rozpatrzeniu każdego z nich, jednorazową nagrodę specjalną w wysokości 2000 zł przyznano Joannie Mędoń, która w roku 2013 kilkakrotnie zajęła I miejsce w zawodach krajowych, jednak nie kwalifikowała się do przyznania stypendium ze względu na wiek. Na wniosek Komisji Edukacji i Spraw Społecznych przyznano drugą nagrodę specjalną w wysokości 1000 zł dla Olgi Gomółki, która w ostatnim czasie zdobyła Złoty Medal w walkach w stójce podczas Mistrzostw Polski w Nowoczesnych Sztukach Walki Silesia Samurai 2013. 

Stypendia i nagrody zostaną wypłacone do końca marca łącznie z kwotą wyrównującą za styczeń i luty 2014. - Gratuluję wszystkim stypendystom i osobom nagrodzonym. Cieszę się, że na naszym terenie mamy tak wielu wybitnych zawodników i że choć częściowo możemy ich zmotywować i wesprzeć finansowo – podsumowuje burmistrz Niezgoda.
Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij