Planowana budowa ośrodka zdrowia

Fot. 2014.08.21 08:46 / news / czytano 3281 / opinie 0

Urząd Miasta i Gminy Szczawnica ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ośrodka zdrowia.

Burmistrz Miasta i Gminy po wcześniejszych konsultacjach z Radnymi w ramach odpowiednich komisji zdecydowali o przeznaczeniu działek ewid. 534/12 i 534/13 położonych na granicy miasta w tzw. Malinowie o powierzchni 2,5 ara na lokalizację w przyszłości obiektu ośrodka zdrowia. Ponadto w tym roku można ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej. Wykonanie dokumentacji zostało podzielone na dwa etapy. Etap I obejmuje wykonanie koncepcji inwestycji wraz z koncepcją zagospodarowania terenu, wykonanie programu użytkowego oraz proponowanych rozwiązań, aby budynek ośrodka spełniał warunki dotyczące technologii budynku pasywnego. Natomiast etap drugi przewiduje wykonanie pełnej dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. Komplet niezbędnych dokumentów powinien być w posiadaniu samorządu do listopada przyszłego roku. 
 
Obecnie w Szczawnicy funkcjonują niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz specjalistyczne gabinety lekarskie. Podjęcie decyzji o przygotowaniu projektu i przeznaczeniu działki jest kolejną próbą ze strony samorządu miasta Szczawnica realizacji tego typu obiektu. W 2013 roku Burmistrz Miasta podpisał również porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą z terenu Szczawnicy na podstawie, którego dokonał zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w sąsiedztwie ulicy Zawodzie, a obecnie przygotowywany jest z prywatnej inicjatywy projekt techniczny dla obiektu związanego z ochroną zdrowia, który będzie realizowany przez inwestora prywatnego.

- Prowadzę rozmowy z różnymi podmiotami, które chciałyby prowadzić działalność związaną z ochroną zdrowia w Szczawnicy. W tych spotkaniach padają deklaracje, że jeżeli samorząd posiadałby odpowiednio przystosowane lokale lub budynek, w którym można prowadzić tego typu działalność to jest zainteresowanie lekarzy prowadzeniem gabinetów w Szczawnicy. Przystosowanie obiektu do obecnych przepisów w tym zakresie wiązałoby się praktycznie z całkowitą przebudową lub rozbiórką i budową od początku. Decyzja o prowadzeniu działań w kierunku realizacji w nowej lokalizacji wydaje się najbardziej rozsądną – mówi Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy – mam nadzieję, że drobnymi krokami „dorobimy” się w Szczawnicy własnego publicznego ośrodka zdrowia. Jest taka potrzeba, a projektując budynek pasywny z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii zmierzamy w kierunku sfinansowania w przyszłości jego budowy ze środków przeznaczonych na obiekty użyteczności publicznej.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij