Policja sprawdziła trzeźwość 340 kierowców

Fot. 2014.06.18 21:56 / news / czytano 2014 / opinie 0

W dniach 16 i 17 czerwca 2014 roku przeprowadzono akcje pod kryptonimem  „STOP - Probierz 2014”. Akcje te skierowane są przede wszystkim w stosunku do kierowców nie tylko pojazdów mechanicznych, ale również do rowerzystów i innych uczestników ruchu.

Celem tych akcji jest badanie kierowców pod katem jazdy pod wpływem alkoholu. W ramach akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przebadali 340 kierujących. Ujawniono 10 nietrzeźwych kierujących w tym  5 nietrzeźwych rowerzystów. 

Rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec Waksmundu, który jadąc ciągnikiem jednego dnia w odstępie godziny został skontrolowany dwukrotnie będąc w stanie nietrzeźwym w Waksmundzie. Pierwszy raz został skontrolowany o godzinie 16:25 z wynikiem 0,95 i 1,00 promil natomiast drugi raz o 17:30  również w tej samej miejscowości z wynikiem 0,83 i 0,85 promila. Kierującego osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij