Burmistrz oddał władzę

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.03.07 18:58 / news / czytano 3693 / opinie 2

Kobiety będą rządziły miastem do niedzieli. W ramach trwającego Dnia Kobiet w Szczawnicy, grupa około 20 kobiet „napadła” na Urząd Miasta i odebrała władzę burmistrzowi Grzegorzowi Niezgodzie.

Zrobiły dużo zamieszania, w oknach pojawiły się ozdobne zasłony, obrusy na stołach i kwiaty. Burmistrz podpisał porozumienie i zgodził się na to, by na trzy dni Szczawnicą rządziły kobiety. Na chwilę w urzędzie zrobiło się gwarno i wesoło. Burmistrz zapytany o to, czy takie „babskie rządy” sprawdziłyby się w Szczawnicy, odpowiedział z uśmiechem, że nie sądzi. - Każdy ma jakieś predyspozycje do rządzenia, czy to kobieta, czy mężczyzna nie jest ważne. Jest wiele przykładów w Polsce, gdzie rządzą kobiety, chociażby burmistrz Rabki. Kobiet jest mniej niż mężczyzn, ponieważ mają inne role w życiu, więcej obowiązków związanych z wychowaniem dzieci i rodziną. Mężczyzna jest w tym odciążony, dlatego ma czas, by robić karierę polityczną - zaznacza Niezgoda.

Przejęcie władzy to tylko początek świętowania, które w ten weekend zapowiada się naprawdę ciekawie. Jutro od godziny 10.00 mnóstwo atrakcji i konkursów oraz cennych nagród czeka na wszystkie Panie, które zechcą bawić się wspólnie w Szczawnicy na placu pod kolejką na Palenicę. Szczegółowy program imprezy znajdziesz tutaj
 
Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Grupa Kobiety Rządzą Szczawnicą oraz Polskie Koleje Linowe.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Demeter2014.03.08 12:03
Fajnie trochę potrząśnie Szczawnica brawo dziewczyny
gaga7307272014.03.07 23:03
super!!!!!!!!!!!!!!!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij