Delegacje miast partnerskich z wizytą w Szczawnicy

Fot. 2015.08.05 11:11 / news / czytano 2154 / opinie 0

W pierwszy weekend sierpnia br. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy - Grzegorza Niezgody, na terenie Szczawnicy przebywały delegacje z trzech miast partnerskich: Harkány (Węgry), Spišská Belá (Słowacja) oraz z ukraińskiego miasta uzdrowiskowego Chmielnik.

Wspólne spotkanie stanowiło okazję do omówienia dalszej współpracy miast partnerskich oraz działań sprzyjających wymianie młodzieży, ożywieniu turystyki, a także współpracy w zakresie upowszechniania kultury regionu.

Oprócz rozmów na temat wspólnie podejmowanych inicjatyw, delegacje miast partnerskich uczestniczyły w programie Jubileuszowego XXXV Redyku w Jaworkach będącego świętem lokalnego folkloru, przybliżającym zwyczaje i tradycje góralsko-pasterskie, a także podziwiały uroki Szczawnicy i Pienin oraz zapoznały się z kierunkami rozwoju pienińskiego kurortu, ze szczególnym uwzględnieniem planowanych lub znajdujących się w fazie realizacji inwestycji.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij