Rabusie w Ochotnicy i Groniu

Fot. 2020.04.30 15:17 / news / czytano 798 / opinie 0

Od jakiegoś czasu na terenie powiatu nowotarskiego dochodziło do kradzieży elektronarzędzi.  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy analizując wszystkie zdarzenia ustalili, że sprawcy działali w grupie kilkuosobowej, a elektronarzędzia znikały z niezamkniętych pomieszczeń gospodarczych  prywatnych posesji, również na terenach sąsiednich powiatów.

Złodziejska grupa pojawiała się na danej posesji pod pretekstem sprzedaży pościeli i korzystając z okazji kradli najczęściej piły spalinowe, wiertarki, szlifierki i inne cenne narzędzia, które znalazły się pod ręką. Na terenie powiatu nowotarskiego ostatnia kradzież miała miejsce na początku tego tygodnia  w Ochotnicy Dolnej, gdzie złodzieje ukradli piłę spalinową oraz walizkę z wkrętarką  o wartości 1 400 złotych, a w poniedziałek  na terenie powiatu tatrzańskiego w miejscowości Groń, próbowali ukraść piłę spalinową, lecz zostali spłoszeni przez mieszkańca miejscowości.

Intensywne działania operacyjne nowotarskich policjantów doprowadziły do ustalenia sprawców. Mężczyźni często zmieniali samochody oraz miejsce zamieszkania, co kilka dni przebywali pod innym adresem, na terenie różnych miejscowości, a nawet na terenie różnych powiatów, co dodatkowo utrudniało czynności. We wtorek tj. 28 kwietnia br. w Krakowie funkcjonariusze  zatrzymali trzech mężczyzn narodowości romskiej  w wieku 23, 44 i 58 lat. Cała trójka był ze sobą spokrewniona. 58-latek to dziadek najmłodszego z nich i teść 44-latka. Podczas przeszukania samochodów policjanci znaleźli łupy pochodzące z kradzieży. W sumie odzyskano i zabezpieczono pięć pił spalinowych, trzy szlifierki, wiertarkę, dwie wyrzynarki i wkrętarkę.  W środę wszyscy zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Wnuczek działał w recydywie i odpowie za kradzież i usiłowanie kradzieży mienia o wartości  blisko 9 tys. złotych na terenie Ochotnicy Dolnej i Zubrzycy Górnej, a także sąsiedniego powiatu w miejscowości Groń.  44-latek nie tylko kradł, ale był też  kierowcą dla wspólników. Najstarszy z grupy 58-latek usłyszał najwięcej zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży elektronarzędzi  na terenie powiatu nowotarskiego w Ochotnicy Dolnej, Zubrzycy Górnej, Szaflarach i Harkabuzie, a także tatrzańskiego w Groniu o wartości ponad 12 tys. złotych. Za kradzież 44 i 58-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 23-latkowi za działanie w recydywie grozi nawet 7,5 roku odsiadki. 
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij