Dożynki Gminne w Mizernej połączone z pożegnaniem lata

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.09.02 20:26 / news / czytano 914 / opinie 0

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą św. o godzinie 14:00 w kościele NMP Różańcowej w Mizernej.

Podczas tegorocznego Konkursu Wieńca Dożynkowego swoje prace prezentowały panie z  Kół Gospodyń Wiejskich wszystkich siedmiu sołectw Gminy Czorsztyn. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Święto, którego celem jest dziękczynienie Panu Bogu i ludziom za zebrane plony i uroczyste zakończenie sezonu prac polowych. 

Po uroczystym obiedzie w części artystycznej zobaczyć można było zespół Mali Maniowianie, Orkiestrę Dętą z Maniów, Kapelę Romską ze Słowacji a także zespół muzyczny N.E.M. ze Sromowiec Niżnych, Beti&Bobas Show  oraz Zespół Folk Power Music. 
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij