Dwóch pewnych kandydatów w Szczawnicy

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.11 14:56 / news / czytano 5195 / opinie 5

Swoją kandydaturę w walce o fotel burmistrza Szczawnicy potwierdzają obecnie urzędujący Grzegorz Niezgoda oraz były dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Zenon Kasprzak.

Dla Grzegorza Niezgody, urzędującego od roku 2006, jest to walka o trzecią kadencję. W roku 2006 w drugiej turze wyborczej zmierzył się  z Witoldem Zawadzkim, cztery lata później wygrał z tym samym kontrkandydatem ponad 86% poparciem już w pierwszej turze.

Niezgoda pytany dlaczego decyduje się kandydować po raz trzeci, podkreśla: - Jestem kandydatem świadomym odpowiedzialności, sprawdzonym i znanym z dotychczasowej działalności samorządowej i społecznej. Mam nadzieję, że pracą, nabytą wiedzą i oddaniem zasłużyłem na zaufanie. Ostatnie osiem lat to okres czasu wykorzystany dla odnowy wizerunku Szczawnicy jako miejscowości uzdrowiskowo-turystycznej odzyskującej dawny blask i należny prestiż. Rozwój przemyślany, zrównoważony, realizowany z poszanowaniem interesów mieszkańców i naszych gości. Mam nadzieję, że mieszkańcy potwierdzą, że tak obrana droga rozwoju jest właściwa. 

Zenon Kasprzak to 57-letni mieszkaniec Szlachtowej. Z wykształcenia jest inżynierem środowiska o specjalności infrastruktura uzdrowiskowa. W latach 1998-2002 był szczawnickim radnym oraz od roku 2000 przez dwa lata członkiem Zarządu Miasta. W latach 2005-2012 pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szczawnicy. - Trzeba postawić na gospodarność i zdrowy rozsądek, skończyć z układami. Szczawnica potrzebuje normalności i stąd moja decyzja o kandydowaniu - argumentuje Kasprzak.

Obecny burmistrz wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój Szczawnicy, Zenon Kasprzak z listy Prawa i Sprawiedliwości, partii do której jak podkreśla jest mu ideowo najbliżej, choć nie jest jej członkiem. Zarejestrowany w Szczawnicy komitet KWW Łukasza Olesia nie zamierza zgłaszać swojego kandydata na stanowisko burmistrza, natomiast pełnomocnik KWW Promocja i Rozwój Gminy Szczawnica Izabela Balińska zaznacza, że to czy komitet wyborczy zgłosi do 17 października kandydata na stanowisko burmistrza będzie zależeć od mieszkańców Miasta i Gminy Szczawnica. - Jesteśmy za inicjatywą oddolną, w związku z tym zwróciliśmy się do mieszkańców z prośbą o składanie propozycji kandydatów na burmistrza oraz radnych Miasta i Gminy Szczawnica. Spośród zaproponowanych osób wyłonimy kandydatów na radnych i na burmistrza (być może za pomocą sondy lub ankiety). Aby komitet mógł wystawić kandydata na stanowisko burmistrza Szczawnicy musi posiadać 8 radnych i na tym etapie obecnie się koncentrujemy - informuje pełnomocnik komitetu i dodaje: - Oczywiste jest, że to burmistrz ma reprezentować mieszkańców, a nie komitet wyborczy, dlatego uważamy, że to ludzie powinni osobiście wskazać swoich reprezentantów sprawujących władzę.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Do 7 października poznamy nazwiska osób starających się o mandat radnego, kandydaci na wójtów i burmistrzów mają czas na decyzję do 17 października.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

ja tak sobie myślę2014.09.13 07:09
Tak naprawdę to te wybory z jakim bądź kandydatami to nic nowego nie wniesie. Obecny burmistrz ze swą ekipą może i coś robi ale nierzetelnie. Inwestycje jakie zostały zrobione mają duże usterki są przy realizacji niedopilnowane. Nowymi inwestycjami zapewne ( o ile wygra ) będzie nietrafiony pomysł z parkingiem w Pieninach a na więcej jakoś może nie być środków bo miasto jest bardzo zadłużone. Przez to zadłużenie to nowy burmistrz też nic nie zrobi. Już taka sytuacja była w poprzednich latach że jeden narobił długów a drugi spłacał i był bee. Obecny przynajmniej jak zostanie to dom sobie skończy ;)))
Mieszkaniec2014.09.12 17:09
Ej zaś się doszukujecie Przecież US dobrze wie, że ich kandydat nie przejdzie bo ludzie zawistni w górach jak nigdzie. Robią dobrą robotę dla wszystkich, a większości przeszkadzają. Nie rozumiem szczawniczan w tym względzie kompletnie. Nawet jak przejmą jakiekolwiek działki to perspektywa na nowe miejsca pracy, których stworzyli już więcej niż 300 pewnie. Gdzie ci młodzi ludzie mają pracować? W MZGK i UMiG?
hjehje2014.09.12 09:09
Zenek rozbije układy i zawrze jeden a porządny z Krzysiem. Odpracuje "wspomożenie finansowe", odda działki miejskie i zwolni z podatków. Jednakże pamiętaj pan, Panie Hrabio, jak ktoś już raz zdradził chlebodawcę, to zdradzi i drugi raz...
zadziwiony2014.09.11 21:09
ten ostatni komitet to chyba jeszcze spi... teraz szuka dobrego kandydata???? Do wyborów 2 miesiące a oni pomyslu nie mają, jakas ściema.
Maria-m392014.09.11 19:09
Panie Kasprzak! Pisze Pan ,że cyt.trzeba skończy z układami"-a w jaki sposób Pan dostał sie na stanowisko dyrektora MZGK w Szczawnicy???? Przecie tytuł inżyniera zdobył Pan za pieniądze podatników, bo studia Panu płacił Urzad Miasta w Szczawnicy.Czy taki ma byc kandydat na burmistrza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ciekawi mnie co Pan robił do roku 1998-czym się Pan zasłuzył dla Miasta i Gminy Szszawnica.prosze się pochwalic , bo jesteśmy ciekawi.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij