Ostatni koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum już w najbliższą sobotę

Fot. 2014.08.07 16:20 / news / czytano 2719 / opinie 0

9. sierpnia o godzinie 19.00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D po raz ostatni w tym roku zabrzmi muzyka organowa.

Bohaterami koncertu będą znakomici Artyści-wokaliści, których oprócz tego, iż śpiewają tenorem łączy przede wszystkim powołanie. Wszyscy oni są bowiem osobami duchownymi, zakonnikami jak i księżmi diecezjalnymi, reprezentującymi odległe od siebie miasta: o. Rafał Kobyliński - Poznań, ks. Zdzisław Madej - Wrocław oraz ks. Paweł Sobierajski - Sosnowiec. Przed laty postanowili oni połączyć swoje artystyczne siły, tworząc  zespół pod nazwą „Servi Domini Cantores”. Występują nawet w składzie pięcioosobowym. Ich występy spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, a bisom na ogół nie ma końca. Zaprezentują program złożony z dzieł wokalnych muzyki sakralnej trzech stuleci, nie zabraknie także utworów popularnych, stanowiących obowiązkowy kanon repertuarowy męskich głosów wokalnych.
 
Zabrzmi także muzyka organowa w wykonaniu Agnieszki Radwan-Stefańskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha, związanej na co dzień z macierzystą uczelnią, dyrektora artystycznego Festiwalu, nie tylko jako akompaniament do utworów wokalnych, lecz także w postaci solowych dzieł napisanych na ten instrument. Wstęp na koncert wolny!

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współpracy z parafiami w Krościenku n. Dunajcem oraz w Sromowcach Wyżnych. Mecenasem Festiwalu jest ZEW Niedzica S.A., partnerami: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa w Krościenku n.D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. oraz cukiernia Piotrowscy z Krościenka n.D. Patronat honorowy objął JE. Ks. Bp. Wiesław Lechowicz.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij